Diesel’den “Responsive Lookbook” Hamlesi

Projeler, Web siteleri 13 Tem 2016
Diesel’den “Responsive Lookbook” Hamlesi

Diesel, son dönem hit ürünü haline gelen Jogg Jeans için ürüne uygun bir “Responsive Lookbook” fikri geliştirdi.

Bir döneme damgasını vuran alternatif İtalyan tekstil markası Diesel, kot pantolonun ve eşofmanın karışımı olan bir teknoloji geliştirerek Jogg Jeans üretmişti. Hem pantolon ciddiyetinde, hem de isterseniz spor yapabileceğiniz, gün boyu rahat edebileceğiniz hatta uyuyabileceğiniz rahatlıkta olan bu ürün; kısa sürede duyulmuş ve günlük hayatında jean giyenler tarafından mercek altına alınmıştı. Tabi böyle olunca, tanıtımı da biraz daha farklı oldu.

FRED & FARID Shangai işbirliğiyle Diesel Jogg Jeans için özel bir web sitesi geliştirildi. Tamamen responsive olarak tasarlanan sitede, mankenin yer aldığı pencerenin boyutlarıyla oynadığınızda mankenin pencereye göre şekil değiştirdiğini ve pencere ne kadar küçülürse küçülsün görünümün bozulmadığını görüyoruz. Ürün de bir nevi “responsive” olduğu için tasarımlar aynı mantık çerçevesinde ele alınmış.

 
Uzun zamandır adından söz ettirme konusunda yerini rakiplerine kaptıran Diesel, Jogg Jeans ile jean piyasasında yeni bir devrim yaratacak gibi görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Çamlıca Gazoz'un Derin Bir Oh Çektiren Reklam Kampanyası Dove’dan Güzelliği Yeniden Tanımlamaya Çağrı →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.