Designneuro Altın Örümcek’te 2 Projeyle 3 Dalda Finalde!

Ajans Haberleri, Haberler 11 Eki 2019
Designneuro Altın Örümcek’te 2 Projeyle 3 Dalda Finalde!

Designneuro, UI/UX ve yazılımlarını üstlendikleri “UFUKKOÇ Kurumsal Performans Danışmanları” ile  “Hizmet&B2B” kategorisinde; “Wunder” ile “Moda&Güzellik” ve “E-Ticaret&Alışveriş” kategorilerinde Altın Örümcek Web Ödülleri’nde finale kaldı.

Pegasus Airlines, Doğuş Yayın Grubu gibi birçok kurumla çalışan; liderlik, kurumsal dönüşüm, pazarlama eğitimleri veren kurumsal performans danışmanlık şirketinin web sitesi olan ufukkoc.com, şirketin öncelikleri göz önünde bulundurularak tasarlandı. Bu doğrultuda tasarlanan web sitesiyle, UFUKKOÇ danışmanlığında verilen eğitim ve performans danışmanlıklarının kurumlar tarafından neden tercih edildiğinin ve edilmesi gerektiğinin önemini web sitesi üzerinden direkt olarak karşı tarafa hissettiriliyor.


Web sitesinin açılış sayfasında kullanıcıyı bekleyen videolu arayüz; kurum ve UFUKKOÇ arasında birebir iletişim hissi yaratması için tasarlanmış olup diğer bölümlerde de videolu içerik ve prodüksiyon kullanılarak bu iletişim devam ettiriliyor. Etkili konuşmanın ve güvenin büyük önem taşıdığı sektörde, kurumlara birebir referans sunmanın önemi de yine kullanıcıya sunuluyor.

“Moda sokakta” sloganıyla adını duyuran, internet satışına hızlı bir başlangıç yaparak alanına yeni bir soluk getiren Wunder; sokaktan sonra web sitesinde de modanın nabzını tutuyor. Kullanıcı odaklı arayüzüyle dikkat çeken wunder.com.tr hedef kitlesine ulaşırken aradaki “fazlalıkları” kaldırarak kişiye sade ve yüksüz bir alışveriş imkanı sunuyor.

Alışılmış olan “satın al”, “favori”, ”kargo bedava” gibi seçenekleri vurgulamak yerine, ilk bakışta hiçbir ekstra seçenek belirtmeden “ürün burada” diyerek kullanıcının odağını üründe tutan bir tasarım sergiliyor. Web arayüzünün Wunder’e sağladığı en önemli ayrıcalıklardan biri bu sayede alışverişçinin sitede ürünün yarattığı duyguyu yaşayabilmesi oluyor. Düşük bir bilişsel yük ile ürün-alışverişçi iletişiminin başarılı sağlandığı durumlarda satın alma oranlarının artabildiği nöropazarlama araştırmalarınca da destekleniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← ROIBLE SEO Ajansı'na 2 Yeni Marka! Taiga’nın Yeni Projeleri Yayında! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.