Çocuklara El Yıkamanın Önemini Öğreten Yıkanabilir Boyama Kitabı

Çocuklara El Yıkamanın Önemini Öğreten Yıkanabilir Boyama Kitabı

Gelişmekte olan ülkelerdeki çocuklara ellerini yıkama alışkanlığı kazandırmak için tasarlanan boyama kitabı “Washable Book”,  yıkanabilir sayfalara sahip.

Gelişmekte olan ülkelerde her yıl 6.000 çocuk, ellerdeki mikroplarla bulaşan zatürre, ishal, sıtma gibi hastalıklardan dolayı hayatını kaybediyor. Bu gidişatı değiştirmek isteyen Japonyalı kişisel bakım ürünleri markası Angfa, McCann’le bir araya gelerek, üçüncü dünya ülkelerinde yaşayan çocuklara ellerini yıkama alışkanlığı kazandırmak için harekete geçti ve “Washable Book’u tasarladı.

Özel bir basım teknolojisiyle tasarlanan boyama kitabıyla, Kamboçya’daki çocuklara, sağlık açısından çok önemli olan bu alışkanlığı aşılamaya çalışan Angfa, gelecekle ilgili hayalleri olan çocukların sağlıklı bir yaşam sürmesi ve hayallerine yaklaşabilmesi için hem eğlenceli hem öğretici bir yol bulmuş oldu.

Boyama kitabının sayfalarındaki hayvan çizimlerinin özellikle el kısımları, su ve sabunla yıkanarak renkli hale geliyor.

Kampanya ile birçok medya kanalında büyük bir etki yaratan Angfa’nın sabun satışları %1730 artmış. Ancak, satıştan çok daha önemli bir şey varsa o da geleceğimizin teminatı olan çocukların hayatını değiştirmek ve hayallerini daha gerçekçi kılmak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Snickers, Sevgililer Günü’nü Unutanların Yardımına Koştu Audi’den Reklamla Etkileşime Geçen Artırılmış Gerçeklik Deneyimi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.