Civil’den “Bu Çocuk Kime Benziyor?” Tartışmasına Süpersonik Cevap

Civil’den “Bu Çocuk Kime Benziyor?” Tartışmasına Süpersonik Cevap

Civil Çocuk Dünyası ileri yüz tanıma teknolojisi kullanılan sosyal medya uygulamasında “Bu çocuk kime benziyor?” tartışmasına son veriyor.

Civil Çocuk Dünyası’nın Renee Adworks işbirliği ile hazırladığı dijital kampanya Babalar Günü’ylebirlikte mobil ve web platformlarında yayına girdi. “Tipi Aynı Sen” ismiyle çıkan mini uygulamayla kullanıcılar “Bu çocuk en çok kime benziyor?” sorusunun cevabına ulaşıyor.

Kullanıcılar uygulamaya girdiklerinde göz, burun, ağız gibi yüz detaylarının incelendiği bir animasyonla karşılanıyor. Ardından çocuğun ve diğer tüm aile üyelerinin fotoğrafları yüklenerek benzerlik karşılaştırması yapılabiliyor. Benzerlik Ölçücü Mega Muhteşem Beyinli Süpersonik Makine, fotoğrafları ileri yüz tanıma teknolojisiyle karşılaştırarak çocuğun en çok benzediği kişiyi sonuç olarak vermenin yanı sıra; “Kız halaya, oğlan dayıya çeker.” gibi aile içi klişelere de cevap vermiş görünüyor.

ÇOCUĞUNUZ EN ÇOK KİME BENZİYOR?Tartışmalara son veriyoruz! tipiaynisen.com a girin, sonucu tasdikleyin!

Posted by Civil Çocuk Dünyası – Civilim.Com on 20 Haziran 2015 Cumartesi

İlk 3 günde 15 bin tekil ziyaretçinin katıldığı uygulamaya Tipi Aynı Sen web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Beyaz Yakalıların Derdine Deva Olan Nuvo Virali: BYEBYE Kun Agüero, Hayranlarının Sorularını Dev Klavyeye Attığı Şutlarla Cevaplıyor →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.