ÇABA Derneği Alışveriş Çağrısını Sosyal Medyadan Yaptı

ÇABA Derneği Alışveriş Çağrısını Sosyal Medyadan Yaptı

Çocuklara yardım ve eğitim desteği sağlayan Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği’nin 7 yıldır düzenlediği alışveriş şenliği için bu yıl ana duyuru mecrası sosyal medya oldu.

Tüm tanıtım çalışmalarını yürüten Horizon tarafından stratejik planı ve içeriği hazırlanan duyurular Facebook ve Instagram üzerinden başladı, postlar ve video postlar ile genişletildi. Ünlü sosyal medya kullanıcılarının da destek vermesi sayesinde hızla yayılan tanıtıcı çalışmalar görüntüleme sayıları hızla arttı. Banner ilanlar da sosyal medyaya yönlendirilerek duyurular pekçok kanaldan gösterilmiş oldu.

Pınar-Altug

Demet-Akalin

alper-saldiran

Ayrıca 2-3 Mayıs’ta alışveriş şenliğinden anında postlar ve paylaşımlar ile çağrılar devam etti. Kanal D standına gelen ünlü oyuncuların duyuruları ile viral dağılım artarken, yine alışveriş şenlği için katılıma yönlendirme yapıldı.

Ezo-Sunal

Alışveriş Şenliği kampanyası kapsamında yapılan paylaşımlar Facebook üzerinden 15.000’in üzerinde kişiye ulaştı. Şenlik boyunca #iyikicabaliyiz hasgtag’i ile Instagram’da konu ile ilgili 200’den fazla paylaşım yapıldı. 4000 takipçisi olan derneğin kendi Instagram hesabında paylaşılan şenlik kampanya postları ise toplamda 5000 beğeni aldı.

100’den fazla markanın katılımcı olduğu 7. Geleneksel Alışveriş Şenliği’ne ekranın ünlü isimleri de dahil olmak üzere 5000’den fazla ziyaretçi geldi. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Ofton İnşaat Proje Web Sitelerini Yeniledi! D-Smart İle Sürpriz Faturaya Son →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.