Burger King’den Uçağını İsteyerek Kaçıranlara Whopper Menü

Burger King’den Uçağını İsteyerek Kaçıranlara Whopper Menü

Romanya’daki tek restoranı havaalanı içerisinde bulunan Burger King, insanlara uçaklarını kaçırmaları karşılığında Whopper menü verdi.

Burger King, Romanya’da tek restorana sahip ve bu restoran ulaşılması oldukça zor bir yerde. Eğer Romanya’da bir Burger King menüsü yemek istiyorsanız, havaalanına gidip güvenlikten geçmek ve yurt dışına giden yolcu alanına yönelmek durumundasınız. Yani bir bakıma, Whopper yiyebilmek için ülkeden ayrılmanız gerekiyor.

Burger King ise bu tuhaf durumu ilgi çekici bir reklam kampanyasına dönüştürdü. Ucuz biletlerin satıldığı bir e-ticaret sitesi olan Vola.ro ile anlaşan marka, WhopperNoShow.com üzerinden ucuz yurt dışı biletleri sunuyor. Böylece Brüksel, Paris ya da Milan’a WhopperNoShow.com‘dan bilet alan yolcular havaalanına geliyor, güvenlikten geçiyor, alana yöneliyor ve uçaklarını kaçırıyor! Çünkü kampanya kapsamında, yalnızca uçaklarını kaçıran yolcular leziz Whopper menüye kavuşabiliyor.

Burger King’in yayınladığı videoda, kimsenin uçağını kaçırdığı için pişman olmadığını görüyoruz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← IKEA’dan Uyku Getiren Basılı Reklam Kampanyası Ford’dan Görme Engellilerin Manzarayı “Seyretmesini” Sağlayan Teknoloji →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.