Bukalemun Gibi Renk Değiştiren Lamba

Bukalemun Gibi Renk Değiştiren Lamba

“Color Swing” lamba, altına yerleştirilen farklı renklerdeki eşyaların rengini alarak, o renkte ışık yayıyor.

Bir evin aydınlatması, en az evi dolduran mobilyaların seçimi kadar önemli. İtalyan ürün tasarım şirketi Digital Habits, çevreye ve nesnelere göre renk değiştiren “Color Swing” lambayı tasarlarken bu ihtiyacı göz önünde bulundurmuş.

Aşağıdaki video, bukalemuna benzer bir şekilde ortamdaki eşyalara göre renk değiştiren lambanın, iki farklı renkli obje arasında sallandığı zaman nasıl bir anda bir renkten diğerine geçiş yaptığını gösteriyor.

Color Swing’deki RGB LED ampul, IR (Infra Red) sensör ile hemen altına yerleştirilen objelerin rengini alıyor. Örneğin, lambanın altında kırmızı bir tabak koyarsanız kırmızı renk ışık; beyaz bir masa yerleştirirseniz beyaz ışık yayıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dişleri Yalnızca 3 Saniyede Temizleyen Akıllı Fırça BioLite, Güneş Enerjisiyle Ürettiği Enerjiyi, Elektriksiz Bölgelere Taşıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.