BMW’den Tesla’ya Meydan Okuyan Reklam Filmleri

BMW’den Tesla’ya Meydan Okuyan Reklam Filmleri

BMW yayınladığı yeni reklam filmleri ile Tesla’nın bugünlerde ön siparişte olan Model 3 araçlarına gönderme yapıyor.

Global markaların rakiplerine gönderme yaptığı reklam projeleri ile oldukça sık karşılaşıyor ve keyifle izliyoruz. Bu kampanyalarda başı çeken otomobil markalarından BMW, son yayınladığı iki reklam filminde Tesla’ya meydan okuyor. BMW “Wait or Drive” sloganı ile yayınladığı televizyon reklamlarında ön siparişte olan Tesla otomobillerine gönderme yaparak tüketicilere “Bekle ya da Sür” diyor.

Tesla’nın Model 3 otomobilleri şuan ön siparişte ve siparişi verenler araçlarını teslim almak için 2017 yılına kadar bekleyecek. Bu durumu reklam filmlerine taşıyan BMW ise “BMW 330E’yi hemen almak varken neden Tesla Model 3’ü bekleyesiniz.” mesajı veriyor.

 

 
BMW 330E’nin Tesla Model 3’e göre belirli özelliklere sahip olmaması BMW için bir dezavantaj olsa da; marka yayınladığı kampanya ile Tesla’nın zayıf yönü olan “bekleme süresini” kendisi için bir fırsata dönüştürmüş görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mr. Robot'un Mobil Oyunu Yayında! Subway’in Logosu Yenilendi! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.