2. Hayal Gücü Ödülleri’nde Geri Sayım Başladı!

2. Hayal Gücü Ödülleri’nde Geri Sayım Başladı!

Hayal Gücü Ödülleri’nde Geri Sayım Başladı!

 

Hayal Gücü Merkezi/Derneği; hayal gücü, merak ve beceri ile üretilmiş, hayal gücünden ilham alan, bunu bir başarı öyküsüne dönüştüren kişi, kurum ve eserlerin görünürlüğünü artırmak ve desteklenmesini sağlamak için; Türkiye ve Dünya’da ilk kez 2022 yılında hayata geçen Hayal Gücü Ödülleri’nin ikincisini, bu yıl 20 Ocak tarihinde Akbank ana sponsorluğunda Sabancı Center'da gerçekleştirecek. 

‘Çocuklar için değil, çocuklarla birlikte’ anlayışıyla hareket eden Hayal Gücü Merkezi/Derneği, Hayal Gücü Ödülleri’nin her süreci ve adımını çocuklarla birlikte yönetiyor, geliştiriyor. İcra Kurulu, Araştırma Kurulu, Seçici Kurulu, ödüllerin yapımı ve etkinliğin tüm aşamalarında 9-24 yaş arası çocuk ve gençler aktif görev alıyor. Her kurulun yüzde 50’si çocuklar ve gençlerden oluşuyor.

hayal-gucu-odulleri

Hayal Gücü Ödülleri’ne ilişkin ilk buluşma, Artİstanbul Feshane‘de gerçekleştirildi. Eğitim, sivil toplum, iş ve sanat dünyasından birbirinden değerli isimlerin yer aldığı “İcra ve Seçici Kurulu” buluşması ile 2. Hayal Gücü Ödülleri’nin ilk adımı da atılmış oldu. Hayal Gücü Merkezi İcra Kurulu, Hayal Gücü Ödülleri Seçici Kurulu ve Hayal Gücü Merkezi çocukları, ödül töreninin yeni dönem içerik ve yönetmelikleri ile ilgili açıklamaları ve düzenlemeleri aktarmak adına bir araya geldi. Kapsama dair süreçlerin netleşmesinin ardından “2. Hayal Gücü Ödülleri” süreçleri de resmi olarak başlamış oldu.

2. Hayal Gücü Ödülleri’nde; hayal gücü ile alanlarında fark yaratan kişiler ve çalışmalar; umut, sürdürülebilirlik, yaratıcılık, özgünlük gibi kriterlere göre değerlendirilecek. Geçen sene olduğu gibi bu sene de titizlikle ve tarafsızlık esasına dayalı değerlendirme süreci sonrası toplumda rol model olan, meraklarını ve becerilerini fark yaratmak için kullanan, Hayalini Gücüne Çevirenler toplam 7 ana kategoride ödüllendiriliyor. ‘Cesaret Veren, Dönüştüren, İlham Veren, Çocukluk Eden, Kışkırtıcı, İnatçı ve Umut Veren Hayal Gücü’ olmak üzere yedi ana kategorinin yanı sıra ‘Saygı ve Kurum Ödülleri’ kategorisinde de hayal gücü kavramı ödüllendirilecek. 

Hayaller bu topraklarda binlerce yıl boyunca uygarlıklar doğurdu. Hayal Gücü Ödülleri de aslında tam da bu sebeple Hayalini Gücüne Çevirenler’i ödüllendirmeye, onları görünür kılmaya ve gelecek nesillerin yoluna ışık tutmaya devam edecektir. 

Detaylı Bilgi:

Hayal Gücü Ödülleri

Tarih – Saat: 20 Ocak 2023, 19.30

Yer: Sabancı Center

Daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

HAYAL GÜCÜ DERNEĞİ HAKKINDA:

Gençlerin ve çocukların tarafından kurulan Hayal Gücü Merkezi, bugün aynı çocukların yönetim kurulunda yer aldığı, çocukların ve yetişkinlerin bir arada olduğu, eğitimde ve öğrenmede kültürel değişim yaratmaya çalıştığı bir yapıya sahiptir. Hayal Gücü Merkezi; çocuğu güçlendirmek, çocuk girişimciliği ekosistemini kurmak, eğitimcileri güçlendirmek, merak ve becerileri geliştirmek, kurumları ve insanlarını güçlendirmek, merak ürünleri üretmek, beceri ve hayal gücü savunuculuğu oluşturmak gibi amaçlarla yolculuğunu gerçekleştirmeye devam ediyor. “Sor, Keşfet, Üret” adındaki kendi geliştirdik öğrenme modeliyle birlikte “Bu topraklarda merak ve beceriler uygarlıklar doğurdu.” mottosuyla, adım atmaktan korkmayan ve cesaret eden bir toplum oluşturmak için “Merak ve Beceri Hareketi” başlatılıyor. 

 

Bunun üzerine 2020 yılında 14 yetişkin ve 35 çocuğun katılımıyla derneğe dönüşen Hayal Gücü Merkezi, 2022 yılından itibaren sivil toplum kuruluşu sorumluluğu ve bilinci ile merak ve beceri anlayışını daha aktif hale getirerek Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan Hayal Gücü Ödülleri’ni düzenlemeye başladı. 
İlgili Haberler

Kadın Dostu Markalar Platformu İletişim Ajansını Belirledi!
Kadın Dostu Markalar Platformu İletişim Ajansını Belirledi!
Devamını Oku >
2. Hayal Gücü Ödülleri Akbank Ana Sponsorluğunda Gerçekleşti!
Ajans Haberleri menu icon
23 Oca 24
2. Hayal Gücü Ödülleri Akbank Ana Sponsorluğunda Gerçekleşti!
Devamını Oku >
YÖNETİM KURULUNDA KADIN DERNEĞİ “GELECEK İÇİN KADIN GÜCÜ ZİRVESİ”Nİ GERÇEKLEŞTİRDİ!
Ajans Haberleri menu icon
21 Ara 23
YÖNETİM KURULUNDA KADIN DERNEĞİ “GELECEK İÇİN KADIN GÜCÜ ZİRVESİ”Nİ GERÇEKLEŞTİRDİ!
Devamını Oku >
Eker Süt Ürünleri’nin Dijital İletişim Çalışmalarını Idecon Idea&Congress Yürütecek!
Ajans Haberleri menu icon
12 Eki 23
Eker Süt Ürünleri’nin Dijital İletişim Çalışmalarını Idecon Idea&Congress Yürütecek!
Devamını Oku >