Audi’den Yaratıcı Mecra Kullanımı: Wi-Fi Ağı

Audi’den Yaratıcı Mecra Kullanımı: Wi-Fi Ağı

Audi, NewYork Auto Show ziyaretçilerine Wi-Fi ağ isimleri üzerinden Audi’yi Mercedes ve BMW’ye tercih etmeleri mesajını verdi.

Otomotiv dünyasında kıyasıya rekabet içinde olan üç Alman markası Audi, Mercedes ve BMW; yaratıcı bir reklam kampanyasına konu oldu. Audi, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen New York Otomobil Fuarı’nda ziyaretçilere tam 328 kablosuz ağ seçeneği sunarak, neden Audi’yi tercih etmeleri gerektiğini esprili mesajları ile anlattı.

Wi-Fi ağlarını “A4’ün beygir gücü 328i’den daha fazla”, “A4’ün WiFi’ı var” ve “A4’ün CarPlay’i var” gibi mesajlarla isimlendiren marka, BMW ve Mercedes’e göndermelerde bulundu. Mesajlarda özellikle Audi A4‘te öne çıkan özellikleri yer alırken, BMW 328 ve Mercedes C300‘de olmayan özelliklere de değinildiği görüldü.

Audi Yaratıcı Mecra Kullanımı

Yaratıcı mecra kullanımının en güzel örneklerinden biri olan kampanyada fikir olarak, Audi A4’te Wi-Fi varken BMW 328i’de bu özelliğin olmamasından esinlenilmiş. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← BrandFace.tv’den Facebook Basketbol Oyununa Kampanya Ünlü Markaların Minimal Logo Tasarımları →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.