ASUS’tan Rakiplerini Tiye Alan Reklam Filmi

ASUS’tan Rakiplerini Tiye Alan Reklam Filmi

ASUS “BoomBook” adındaki reklam filmi ile Apple’ın klasikleşen ürün lansmanlarını tiye alıyor.

Tayvanlı teknoloji devi ASUS, satışa çıkardığı yeni ürünleri Zenbook UX305 ve Zenfone 2’yi enteresan bir reklam filmi ile tanıtıyor. Marka eğlenceli ve eleştirel reklam videosunda, Apple’ın satış politikası ile lansman etkinliklerine ve diğer rakiplerine ince göndermeler yapıyor.

“İşte Buna Waouw Denir” adı ile yayınlanan videoda Waouw şirketinin CEO’su Justin Cash, yeni ürünlerin lasnmanını yapıyor. BoomBook isimli bir dizüstü bilgisayar, Rub-it telefon kılıfı ve “devrim” niteliğindeki tablet silgisi eRazor gibi çok da anlamlı olmayan ve gereksiz bir şekilde pahalı olan ürünlerin tanıtımını seyirciler ise abartılı bir coşkuyla karşılıyor.

 
Marka ve CEO’nun isminden, ürünlere verilen adlara kadar birçok konuda iğneleme barındıran videoda; ilk olarak Apple’ın haricen satılan ürünleri eleştiriliyor. Son ürünün bir öncekinden çok da farklı olmadığı fakat daha pahalı olduğu vurgulanıyor. BoomBook’un kahve ile çok iyi gittiğine vurgu yapılarak, Starbucks’ta Macbook kullananlara da gönderme yapılıyor.

Rub-it kılıfı ile Apple’ın pahalı telefon kılıfları eleştirilirken, ASUS Zenfone’ların kılıflara ihtiyaç duymadığı vurgulanıyor. Videoda dijital silgi eRazor ile de Apple Pencil tiye alınıyor. Son olarak, videoda kullanılan Waouw kelimesiyle Casper’ın “VIA V9 – Park” reklam filmindeki kadın karakterin teknoloji karşısındaki şaşkınlığı hatırlatılmış gibi görünüyor.

Batesmotelpro imzası taşıyan esprili reklam filminin en dikkat çeken sloganı ise “Bu yıl hayatınız BoomBook olacak.”

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kentpark’tan Snapchat’e Merhaba: #HiKentpark Greenpeace Türkiye 20 Yaşında: #BerabersekGüçlüyüz →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.