Apple TV Türkiye’de Satışa Sunuldu!

Apple TV Türkiye’de Satışa Sunuldu!

Apple TV sınırsız eğlencenin kapılarını açıyor. Cihaz ABD’de 99 dolara satılırken, Türkiye’deki satış noktaları için Apple TV Türkiye satış fiyatı 294 TL.

Apple TV nedir?

Apple TV, iTunes, Netflix, Hulu Plus, YouTube’da sevdiğiniz içerikleri ve geniş ekranlı TV’nizdeki favori ligleri takip edebilmenizi sağlayan bir akıllı kutudur. Artık 1080p görüntü kalitesini destekleyen Apple TV ile filmlerin, TV programları ve dizilerin, fotoğrafların, müziğin ve daha fazlasının dünyasını keşfetmeye başlayabilirsiniz. Apple TV Ocak ayı itibariyle Bilkom distribütörlüğünde Apple satış noktalarında resmi olarak satılmaya başlıyor.

Apple TV ile neler yapabilirsiniz?

Apple TV. Küçük kutu, büyük eğlence.

Apple TV Türkiye film ve dizi izleme

Film, Tv showları, müzik, fotoğraf ve daha fazlası… Hepsi geniş ekranlı televizyonunuzda…

Apple TV, size sınırsız eğlencenin kapılarını açıyor. iTunes’daki yüzlerde HD film ve TV showları-birçoğu 1080p görüntü kalitesinde- Apple TV sayesinde HDTV’nizde izlenebiliyor. Ayrıca fotoğraf ve müziklerinizin de bilgisayarınızdan ekrana akışı sağlanabiliyor. Sadece tıklıyor ve izliyorsunuz.

Küçük. Güçlü. Etkili.

Sessiz, enerji tasarruflu ve avucunuza sığacak kadar küçük. Apple TV, düzgün bir şekilde TV standına ya da kalabalık bir dolaba bile kolaylıkla sığabiliyor. Apple TV kumandası da favori eğlencelerinize ulaşabilmeyi kolaylaştırıyor. Ayrıca eğer iPhone’unuz varsa, Apple Remote app ile, cihazı çok daha kolay kullanabilirsiniz.

Kolay kurulum

Apple TV’nin kurulumu çok zaman almıyor. Sadece güç kablosunu prize takıyorsunuz ve HDMI kablosunu kullanarak geniş ekranlı TV’nize bağlıyorsunuz. (Kablo ayrı satılıyor) Her şey Wi-Fi bağlantısı ile Apple TV’ye kablosuz olarak geldiği için, başka bir şeye ihtiyacınız yok.

AirPlay

Apple TV Türkiye Airplay Mirroring

AirPlay ile, Apple TV aracılığıyla geniş ekranlı TV’nize kablosuz olarak iPhone, iPad, and iPod’dan içerik akışı sağlayabilirsiniz. Mobil araçlarınızdan herhangi birisinde bulunan bir filmi izlemek istiyorsanız, tekrar kiralamak ya da satın almak zorunda değilsiniz. Web sitelerinden ya da AirPlay bağlantılı uygulamalardan da film, fotoğraf ve video akışı sağlayabilirsiniz. AirPlay Mirroring ile de, iPad ya da iPhone 4S ekranını HDTV’de görebilir ve bu eğlenceyi arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. (Mirroring)

iCloud’da depolayın, Apple TV’de izleyin.

iCloud ile film ve TV showları satın alabilir ve iPad, iPhone, iPod touch, Mac ve PC’de izleyebilirsiniz. iCloud fotoğraflarınızı depolar ve Apple TV aracılığıyla HDTV dahil tüm araçlarınıza kablosuz olarak iletebilir. Hangi mobil aracı kullanırsanız kullanın, içeriğinize en kısa sürede ulaşabilmenin en basit yoludur!

iTunes Match

iTunes Match üyesiyseniz, CD’den aldığınız müzikler dahil tüm müzik arşivinizi Apple Tv üzerinden iCloud’dan ulaşabilirsiniz. iTunes Match harika bir “scan-and-match” özelliğine sahip: iTunes’taki tüm şarkılar taranıyor ve iTunes store’da bulunanlar ile eşleştiriliyor. Eşleştirilen  şarkılar, yükleme gerektirmeden iCloud’a ekleniyor.

Photo Stream

Yaz tatilinizden ya da bir etkinlikte çekildiğiniz fotoğrafları yüklemek çok basit… iCloud’daki Photo Stream ile, son 1000 fotoğraf, hangi araçla çekilmiş olursa olsun, otomatik olarak Apple TV dahil tüm araçlarınızda görüntülenebiliyor. Senkronize sorunu yok!

Biz Apple TV kurduk ve test ettik. Bu fiyat için gerçekten kelepir diyebileceğimiz kadar kullanışlı bir cihaz. Eğer evinizde veya ofisinizde Macbook Pro, İPad veya iPhone kullanıyorsanız mutlaka alın, çok seveceksiniz…

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook Sosyal Arama Özelliğini Duyurdu! FaceDeals: Fırsatlar Yüz Tanıma Sistemi İle Etkinleşecek! →

Yazar Hakkında

Pelin Gülcan
Pelin Gülcan
ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği'nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Pelin, DijitalAjanslar.com'un içeriklerini koordine ediyor ve sosyal medya iletişimini sürdürüyor.