American Express, Geri Dönüştürülmüş Plastikten Kredi Kartı Tasarladı

American Express, Geri Dönüştürülmüş Plastikten Kredi Kartı Tasarladı

American Express, çevre kirliliğinde önemli yer tutan plastik atıkları azaltmak için geri dönüştürülmüş plastikten kredi kartı üretti.

American Express, çevre dostu bir kredi kartı tasarlamak için harekete geçti. Okyanuslardaki plastik atık kirliliğiyle mücadele eden Parley for the Oceans organizasyonuyla iş birliğine giden American Express müşterileri, dünyanın plastik atıkları geri dönüştürerek elde edilen ilk kredi kartını kullanacak.

Daha iyi bir gelecek şekillendirmek için eko-inovasyon ve yaratıcılığı bir araya getiren kredi kartı, şu an prototip aşamasında ve 12 ay içinde kullanıma sunulması bekleniyor. Amerikan Express, bu kart tasarımıyla küresel çevre kirliliğine dikkat çekmeyi amaçlıyor ve sorunla dünya çapında mücadelenin önünü açmak istiyor.

Bunların yanı sıra, tek kullanımlık plastiği uluslararası operasyonlarında azaltmayı hedefleyen şirket, 2025 yılına kadar New York’taki genel merkezi için sıfır atık sertifikası almak istiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google Partners 1. Çeyrek Birincilik Ödülü Sare Medya’nın Cannes'da Keşkelerimiz Konuşuldu →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.