Amazon’dan Mobil Web Tarayıcı Uygulaması

Amazon’dan Mobil Web Tarayıcı Uygulaması

Amazon’un şimdilik yalnızca Hindistan’da kullanılabilen web tarayıcısı ‘Internet’, Google Play Store’daki yerini aldı.

Amazon, Google Play Store’da sessiz sedasız bir şekilde web tarayıcı uygulaması ‘Internet’i yayınladı. Yalnızca Hindistan’da kullanılabilen uygulama yüksek hızlı internet bağlantısı gerektirmiyor, mobil cihazlarda minimal bir depolama alanı (2MB) kaplıyor ve Android 5.0 ya da üstü versiyonlarla çalışıyor.

Mart ayında Google Play Store’da yerini alan ‘Internet’, bekleyen ilgiyi görmemiş gibi. (1.000+ kişi tarafından indirildi) ‘Özel’ sekmeler açan uygulama, yapılan gezintileri geçmişe kaydetmiyor ve haber güncellemeleri de yapabiliyor ve kullanıcıların bilgilerini toplamıyor.

‘Internet’, Facebook Lite, Gmail Go ve YouTube Go gibi uygulamalara benziyor. Bu uygulamalar orijinallerinin daha hafif ve hızlı versiyonları.

Uygulamanın en cazip özellikleri arasında daha az alan kaplaması ve yeterli internet bağlantısının bulunmadığı alanlarda kullanılabilmesi yer alıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Feminist Yazı Karakterleri Ahtapot Sosyal Medya’dan, Casper Türkiye İçin Ses Getiren 23 Nisan İletişimi! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.