Akıllı Telefonun Şarjı Bitmek Üzereyken Mesajlaşmaya İzin Veren Uygulama

Mobil Uygulamalar, Projeler 01 Şub 2018
Akıllı Telefonun Şarjı Bitmek Üzereyken Mesajlaşmaya İzin Veren Uygulama

“Die With Me” uygulamasıyla, insanlar bir sohbet odasında birbirlerine yalnızca %5 şarjları varken mesaj gönderip moral topluyor.

Akıllı telefonun pilinin bitmeye ve telefonun kapanmaya yaklaşması, günümüzde çoğu insan için sorun teşkil ediyor. Moral bozucu bu durumu bir dayanışmaya dönüştürmek isteyen mobil uygulama ‘Die With Me’, pilin %5 ve altına indiği durumlarda insanların bir sohbet odasında bir araya gelip, aynı sorunu yaşayanların birbirlerine moral vermesini, destek olmasını sağlıyor.

Sohbet odasındayken, kullanıcının pil durumu sohbet balonunda gösteriliyor ve diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebiliyor. Yavaş yavaş bir geri sayıma dönüşen pil göstergesi, kullanıcının telefonunun tamamen kapanıp gözden kaybolmasına kadar bir köşede duruyor.

Uygulama, hem telefonu kapanmaya yaklaşan akıllı telefon kullanıcılarının bu problemiyle inceden dalga geçiyor hem de telefonları kapanmak üzereyken tehlikeli bir durum yaşamakta olan kişilerin bağlantı kurmasını ve durumlarını başkalarına bildirmesini sağlıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sürücüsüz Araçlar, Çok Yakında Yemek ve Giysi Dağıtımı Yapabilir Keanu Reeves’in Kendi Motosiklet Şirketi İçin Web Sitesi Kurarken Yaşadıkları →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.