Ahtapot Sosyal Medya’nın Tüm Reklam Ajanslarına Bir Çağrısı Var: #StajyereYerVerin!

Ajans Haberleri, Haberler 16 Eki 2020
Ahtapot Sosyal Medya’nın Tüm Reklam Ajanslarına Bir Çağrısı Var: #StajyereYerVerin!

Ahtapot Sosyal Medya’nın geçtiğimiz günlerde bir stajyer ilanı yayınladı ve beklenilen çok üstünde bir taleple karşılaştılar. Tamamen organik yayılım gösteren ilana bir hafta gibi kısa bir sürede 1000’e yakın stajyer adayı tarafından başvuru yapıldı.

Bu durum, pandemi sebebiyle pek çok gencin staj imkanı bulamadığını ve iş hayatına atılmadan önce kendilerini geliştirebilmelerinin önünde, içinde bulunduğumuz zorlu şartların büyük bir engel teşkil ettiğini gösterdi.

Ahtapot Sosyal Medya somut bir fayda sağlayabilmek adına da bir yerine üç stajyeri ekibine dahil etmeye ve #StajyereYerVerin challenge’ını başlatmaya karar verdi. Ahtapot Sosyal Medya, #StajyereYerVerin challenge’ı ile tüm ajansları, sektörümüzün geleceği olan gençlere karşı üstlerine düşenden fazlasını yapmaya ve ekiplerine en az 2 ya da 3 yeni stajyer katmaya davet ediyor.

Ayrıca, reklamcılık alanında kariyer yapmayı hedefleyen tüm gençleri de #StajyereYerVerin hashtag’i ile neden staja ihtiyaç duyduklarını yazarak Twitter’da paylaşım yapmaya ve staj yapmak istedikleri ajansları mention’lamaya davet ediyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Purplemurple’a Yeni Müşteri: Kartvemor Türkiye Kalite Derneği’nin bu yıl 29’uncusu gerçekleştireceği Kalite Kongresi’nin dijital iletişim sponsoru iGOAİMALATHANE oldu. →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.