Adobe’nin Programmatic TV Aracıyla Reklamlar Daha Etkili Olacak

Adobe’nin Programmatic TV Aracıyla Reklamlar Daha Etkili Olacak

Adobe, çapraz platformlara ve bağlantılı cihazlara özel programatik reklamcılık pazarını televizyon izleyicileri üzerinden genişletmek istiyor.

Adobe, TV reklamlarını çapraz platformlar arası programlayan bir formatla karşımıza çıktı. Adobe Advertising Cloud’ın bir parçasını oluşturan, dijital pazarlamacıların masaüstü ve mobil kullanıcılar ile sosyal video ve TV izleyicilerini daha iyi tanımlamasına yardımcı olacak Programmatic TV aracı, izleyicilerin TV reklamlarına nasıl tepkiler verdiklerini ölçecek. Adobe’un programatik TV reklamcılığı aracıyla reklamcılar, kampanyaların diğer kanallarda nasıl performans gösterdiğini de gözlemleyebilecek ve karşılaştırabilecek.

Adobe Advertising Cloud özel operasyonlar başkanı Phil Cowlishaw’a göre planlamacılar linear TV, dijital ve her ikisinin karışımı olan satın almaları bu araç sayesinde yönetebilecek ve hane halkı üzerinden hedef izleyici kitlesini hem ilk hem de üçüncü parti veriyi kullanarak tanımlayabilecek. Demografik ölçümleme ve planlama için Nielsen’la iş birliğine giden Adobe, televizyon tarafında ise A&E Networks, Discovery Communications ve Vudu’yla gücünü birleştirdi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Metro İstanbul Web Sitesi Creaturk Interactive’e Emanet! 20. Yılında Tamagotchi Nostaljisi Geri Dönüyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.