Yerel İsimler Coca-Cola Şişelerinde

Yerel İsimler Coca-Cola Şişelerinde

Coca-Cola, üzerinde isim yazan ambalajları ile yürüttüğü ve dünya çapında ilgi gören “Share a Coke” kampanyasını gerilla çalışmaları ile sürdürüyor.

Markanın yeni kampanyası Peru’nun küçük bir köyünde hayata geçirildi. “In The Name of Everyone” isimli kampanyada marka köye ses algılama teknolojisi kullanılan özel otomatlar yerleştirdi. Yerel halk kola alırken isimlerini otomata söyleyerek, üzerlerinde kendi isimlerinin olduğu içeceklere ulaştı.

Yaratıcı süreci McCann Lima tarafından yürütülen kampanya ile Coca-Cola şişelerinin üzerinde az bilinen yerel isimler de yer aldı.

 
Coca-Cola’nın bu yerel kampanyasının başka bölgelerde de hayata geçirilip geçirilmeyeceği konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Nurus’tan Eğlenceli Uygulama: Ofiste Kendini Daha Yakından Tanı! Tinder’dan Kullanıcıları Teşvik Eden Yeni Özellik: Super Like →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.