Yeni Nike AIR Jordan, Snapchat’te Dakikalar İçinde Satıldı

Yeni Nike AIR Jordan, Snapchat’te Dakikalar İçinde Satıldı

e-ticaretteki potansiyelini ortaya koyan Snapchat, mağazalarda bulunmayan yeni Nike AIR Jordan’ın dakikalar içinde satılmasını sağladı.

Nike, Snapchat’te direkt olarak ürün satışı yapan ilk marka oldu. NBA All-Stars oyununa katılan şanslı kişiler, Snap kodlarını taratarak Air Jordan III “Tinker” spor ayakkabı kazandı. Geri kalan bütün satış işlemleri Snapchat’in geçtiğimiz haftalarda açtığı uygulama içi mağazası Snap Store’da gerçekleşti. Yeni Air Jordan ayakkabılar, 23 dakikada tükendi.

Aktivasyon;  Shopify, Darkstore ve R/GA iş birliğiyle hazırlandı ve artırılmış gerçekliğin yanı sıra e-ticaretin ve daha geleneksel bir çevrimdışı etkinliğin bir araya gelip satış patlaması yaratabildiğini gösterdi. Snap Store da bir e-ticaret kanalı olarak ne kadar değerli olduğunu kanıtlamış oldu.

Satışın tanıtımı, NBA All-Stars oyunu sırasında başladı. Staples Center etrafında toplanan Snapchat kullanıcıları Jordan’ın yer aldığı özel bir 3B World lens filtresine erişim sağladı ve 1988’deki smaç yarışması NBA All-Stars Slam Dunk’a bir yolculuğa çıktı ve filtreyle birlikte Jordan’ı 2018 NBA All-Stars üniforması ve AJ III Tinker ayakkabılarla görebildi.

Nike’ın oyunun ardından düzenlediği partinin ardından, kullanıcılara ayakkabıları satın alabilmeleri için Snap Store’a yönlendiren Snap kodları gönderildi. AJ Tinker’ı satın alan Snapchat kullanıcıları, Darkstore sayesinde yepyeni ayakkabılarına 2 saat içinde ulaşabildi.

Nike, kaç çift ayakkabı satıldığını açıklamasa da etkinliğe özel World lens filtresi, kullanım süresi ortalamasına göre platformun en popüler filtresi haline geldi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İşletmelerin Çözüm Ortağı Logo Yazılım’ın Dijital Partneri DONE Agency Oldu! Kunstmaan, Kazandığı Effie Ödülünü Parçaladı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.