Yeni Gmail E-postaları Otomatik Olarak Düzenleyecek!

Yeni Gmail E-postaları Otomatik Olarak Düzenleyecek!

Arama devi Google’ın mail hesabı Gmail, Perşembe günü yeni bir düzenleme yapılacağını duyurdu. Yeni Gmail Android, iOS ve masaüstü bilgisayar kullanıcılarına gelen e-posta kutularını otomatik olarak sınıflandırma imkanı sağlıyor.

“Birincil” kategori aile ve arkadaşlardan gelen mailleri içerirken, “Sosyal” adı verilen bir başka kategori de otomatik olarak Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal ağlardan gelen maillerden oluşuyor. Bir diğer sekme olan “Promosyonlar” kategorisinde ise alışveriş ile ilgili indirim fırsatları hakkında gelen mailler toplanıyor. Ayrıca Gmail gelen e-posta sekmeleri isteğe göre kategorize edilip düzenlenebiliyor.

Google’ın getirdiği bu kategori özelliği ilk değil. Daha önce de Microsoft Outlook.com için  de klasörler oluşturma, süpürme gibi benzer yenilikler yapmıştı. Aynı zamanda Sanebox ve Unroll.me gibi diğer e-posta uygulamaları da benzer özelliklere sahip.

Yeni Gmail gelen kutusu için oluşturulan özellikler birkaç hafta içinde kullanıcılar için hayata geçecek…

Bakalım Google bu düzenlemelerle Gmail kullanıcılarının e-posta karmaşasını çözebilecek mi?

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Adobe Project Mighty Akıllı Kalem Ve Napoleon Cetvelini Duyurdu! Alkol Yasağı Ve Markaların Veda İlanları →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.