Markanız LinkedIn’de Daha Görünür Olsun

Markanız LinkedIn’de Daha Görünür Olsun

LinkedIn, dünya çapında 740 milyondan fazla kullanıcısı olan, profesyonel sosyal medya platformudur. Bu platform, markaların iş ağlarını genişletmelerine, yetenekli çalışanları işe almalarına, ürün ve hizmetlerini tanıtımlarına, işbirliği yapmalarına ve endüstri trendleri hakkında bilgi edinmelerine olanak tanır.

LinkedIn, markaların içeriklerini paylaşmalarına da olanak tanır; blog yazıları, videolar, infografikler vb. ve bu sayede marka takipçilerinin ilgisini çekebilir ve daha fazla görünürlük elde edebilir.

Markalar, LinkedIn üzerindeki işletme hesaplarını kullanarak, endüstri liderlerini takip edebilir, potansiyel müşterilere ulaşabilir ve B2B satışları için fırsatlar yaratabilirler.

Bu nedenlerden dolayı, işletme ağlarını genişletmek, doğru kişilerle bağlantı kurmak, iş fırsatlarına erişmek ve endüstri trendlerini takip etmek için önemli bir platform olan LinkedIn’in doğru ve etkili kullanımı önemlidir.

Peki markanızın LinkedIn’de daha görünür olması için neler yapılabilir? İşte size temel ve etkili 4 ipucu;

1.Marka Kimliği Oluşturmak: Marka kimliğinizi yansıtan bir LinkedIn banner veya marka rengi kullanarak profili özelleştirmek.

2.Öne Çıkan İçerikler Oluşturmak: LinkedIn, kullanıcıların öne çıkan içerikleri takip etmelerine olanak tanır. Dolayısıyla, markanızın daha fazla takipçi kazanabilmesi için kaliteli içerikler oluşturmak ve paylaşmak gerekir.

3.Aktif Olmak: LinkedIn’de aktif olmak, takipçiler ile etkileşimde bulunmaya ve markanızın profilinin daha fazla görülür olmasına yardımcı olabilir. Takipçilerin yorumlarını yanıtlama ve paylaşımlarını beğenmek faydalı olacaktır.

4.LinkedIn Reklamları Kullanmak: Reklamları, markanızın daha geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olabilir. LinkedIn reklamlarını kullanarak, hedeflenen kitleye özel kampanyalar oluşturulabilir.

Markalar için profesyonel görünmek, etkileşimde bulunmak, güven vermek ve bağlantılarını genişletebilmek için LinkedIn artık vazgeçilmez bir platformdur. Etkin bir marka profil ve analizi ile doğru şekilde, doğru hedef kitlelere hitap etmek için profesyonel sosyal medya ajansı Dijip ile birlikte markanızı daha görünür yapabilirsiniz!

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Bugünün İş Dünyasında Dijital Pazarlama Teknikleri ve Platformlarının Önemi Linafon Anlatıyor: En İyi Ajansı Seçmek İçin 10 Önemli Adım →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.