Mobilike Ve OMD Yeni Clio Mobil Rich Media Çalışması İle Ödül Aldı

Ajans Haberleri, Haberler 25 Eyl 2013
Mobilike Ve OMD Yeni Clio Mobil Rich Media Çalışması İle Ödül Aldı

Mobilike ve OMD Türkiye, yeni Renault Clio mobil rich media çalışması ile Uluslararası IAB Mixx Awards’da Türkiye’den ödül alan ilk ajanslar oldular.

Interactive Advertising Bureau’nun ABD’deki merkezi tarafından dokuzuncusu düzenlenen IAB Mixx Awards’da Mobilike ve OMD Türkiye tarafından yeni Renault Clio tarafından gerçekleştirilen mobil reklam çalışması geçtiğimiz günlerde finalistler arasına girmeyi başarmıştı.

17 farklı ülkeden 106 işin yarıştığı “IAB Standart Mobile Rich Media Display” kategorisinde Mobilike ve OMD Türkiye mobil rich media çalışması 24 Eylül’de New York’ta yapılan galada Bronz Mixx kazandı.

Mobilike tarafından akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının 360 derece döndürerek inceleyebileceği şekilde tasarlanan mobil rich media çalışmasında, yeni Renault Clio’nun özellikleri detaylı bir şekilde sunuldu. Böylece kullanıcıyı mobil üzerinden marka ile etkileşime geçiren çalışma; OMD Türkiye’nin medya planlaması ile tüketiciye başarılı bir şekilde iletildi.

 
Mobilike ve OMD Türkiye IAB Mixx Awards’da Türkiye’den ödül alan ilk ajanslar olurken; yarışmada Gold Mixx alan çalışma ise Commonwealth, Zumobi ve Motor Trend’in Chevrolet için hayata geçirdiği proje oldu. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Publik Kurucularından Batesmotelpro’ya Yatırım Pozitron’dan Yazılımcılara Google Glass Etkinliği →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.