Google Keyword Tool Alternatifleri

Konular, SEO & SEM 25 Eyl 2013
Google Keyword Tool Alternatifleri

İçerik pazarlama yapıyorsanız, blog yazıyorsanız ya da web siteniz için reklam veriyorsanız; anahtar kelime araştırma ve tespit süreci sizin için hayati öneme sahiptir. Google Keyword Tool ise şüphesiz anahtar kelime araştırmada kullanılan en popüler araçtı.

Kullanıcılar,  Google tarafından önerilen sözcükler ve hesaplanan rekabet oranları ile birlikte bu araçtan uzun süre ücretsiz bir şekilde yararlandı. Google Keyword Tool, her türlü araştırma için kullanıcılara hizmet verirken aynı zamanda da AdWords için planlama yapılmasına da yardımcı oldu. Google, son zamanlarda AdWords’e entegre edeceği ve tekrar markalaştıracağı yeni bir AdWords Planner üzerinde çalışmaya başlamıştı.

Birkaç gün önce Google, kullanıcılarının güvenliği için yaptığı bir değişiklikle Google Keyword Tool’u (anahtar kelime verilerini) kapattı.

Bu durum güçlü bir içerik stratejisi oluşturmak isteyen ve organik arama sonuçları üzerinden trafik sağlayan blog yazarlarını, tıklama başına ücretlendirmeyi hedefleyen reklamverenleri  ve arama motoru optimizasyonu yapan site yöneticilerini oldukça etkiledi.

Google Keyword Tool temel araştırmalar için yeterli bir araç olsa da aslında anahtar kelimelerin araştırılabileceği tek araç değil. SEO uzmanları ve içerik pazarlamacıların kendi rutin kaynaklarına da ekleyebileceği bazı araçları şu şekilde sıralayabiliriz:

Google Keyword Tool Alternatifleri (Ücretsiz)

Google Keyword Tool Alternatifleri (Ücretli)

İçerik yönetimi ve reklam çalışmaları için kullanabileceğiniz bu araçları Google Keyword Tool gibi anahtar kelime araştırmak ve istatistikler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Twitter Takipçilerinizi Sinir Etmenin Yolları Facebook Kapak Görseli Oluşturmak İçin İpuçları →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.