Android’in Logosu Yenilendi!

Android’in Logosu Yenilendi!

Android One olarak adlandırılan yeni Android logosu Google IO etkinliğinde kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden biri olan Android’in logosu yenilendi. Küçük harflerin kullanıldığı yeni logoda yaklaşık beş buçuk yıldır kullanılan Android yazı karakteri de değiştirilmiş.

android eski yeni logo

Sade ve şık bir tasarıma sahip olan yeni Android logosu Google IO etkinliğinde resmi olarak ortaya çıktı. Logo Android Wear yazılımı ile çalışan LG G Watch’ın 17 saniyelik açılış animasyon videosunda da görülüyor.

yeni android logo

Yeni logoyu Android One olarak adlandıran Google, sektördeki donanım üreticilerinin üretim için referans alabilecekleri bir platform da oluşturuyor. Google böylece akıllı telefon sahibi olmayanlara ekonomik modeller sunarak kullanımı artırmayı hedefliyor.

Yeni tasarımın Google’ın Android Wear işletim sistemi kapsamında üretilen Moto 360, LG G Watch ve Samsung Gear Live gibi akıllı saatlerde kullanılmaya başlandığı görüldü.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← WPP, Cannes Lions'ta Yılın Holding Şirketi Seçildi! Google Arama Sonuçlarında Yazar Fotoğraflarını Kaldırıyor! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.