Yeni Alan Adları Geliyor, Fırsatı Kaçırmayın!

Yeni Alan Adları Geliyor, Fırsatı Kaçırmayın!

Web sitelerinin kimliği olarak görülen alan adları ve yeni uzantıları için ön talep ve satışlar başlıyor!

Geçtiğimiz yıllarda alan adlarında genişleme politikası izleyeceğini ve yeni alan adlarının piyasaya sürüleceğini açıklayan ICANN (İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu), önemli bir değişikliğe adım atarak markalara özel alan adı uzantılarının da kullanıma açılacağını duyurmuştu. İnternet alışkanlıklarında köklü bir değişikliği de beraberinde getirecek olan bu yenilik ile markaların 2012’den itibaren ICANN’e başvuru süreci başlamış ve diğer alan adları ile birlikte marka uzantılarının da 2013 sonunda kullanıma açılabileceği belirtilmişti.

Bütün bu gelişmelerle birlikte kurumların dışında internet kullanıcıları için tasarlanan yeni alan adları da bugün itibariyle kademeli olarak dünya çapında satışa sunulacak.

Yeni açılacak uzantıların bazıları ise şu şekilde:

.singles
.ventures
.clothing
.guru
.holdings
.plumbing
.camera
.equipment
.gallery
.graphics
.lighting
.menu

Alan adı satışı konusunda dünya çapında tanınmış olan domain firması GoDaddy önkayıt işlemlerini şimdiden açtı. Yeni alan adı uzantıları için belirlenen fiyatlar ise 39.99 dolardan başlıyor.

Yeni alan adı uzantılarını ve ücretleri şuradan ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Linkedin “How You Are Connected” Özelliğini Duyurdu Samsung Akıllı Gözlüğü Galaxy Glass'ı Duyurdu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.