Yaratıcı Instagram Kullanıcıları

Yaratıcı Instagram Kullanıcıları

Telefon fotoğrafçılığını bambaşka bir boyuta getiren Instagram, kullanıcılarının günlük hayatlarından farklı ve yaratıcı fotoğraflar ile renkleniyor.

Günlük hayatın büyük bir parçası haline gelen Instagram, kullanıcılarına ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Fotoğraf paylaşımı ve filtreleme hizmeti sunan sosyal medya aracı, aynı zamanda milyonlarca insanı bir araya getirerek her üyesinin katkıda bulunduğu büyük bir fotoğraf havuzu oluşturuyor.

Instagram’da en yaratıcı fotoğraflardan oluşan albümlere sahip kullanıcıları araştırdık ve bir derleme yaptık. Bu görsel sosyal medya platformunda yaratıcı fotoğrafları inceleyip ilham almak isteyenlerdenseniz, aşağıdaki hesaplara göz atmanızı öneririz.

Andrew Knapp

Andrew Knapp, Kanada’nın Kuzey Ontario bölgesinde yaşayan bir arayüz tasarımcısı ve fotoğrafçı. Instagram paylaşımlarında #findmemo etiketini kullanan Andrew, genellikle köpeği Memoyu farklı ortamlarda fotoğraflandırıyor. Fotoğraflara gizlenmiş Memo’yu bulmak ise oldukça keyifli.

Andrew Knapp

 

Red Hongyi

Red takma adıyla Instagram’da yaratıcı paylaşımlar yapan Malezyalı sanatçı Hong Yi, boya ve fırça ile harikalar yaratıyor. Hong Yi’nin son projesi ise resim yapmak için makyaj malzemelerini kullanması. Sanatçının Instagram’da “Make-up Meets Chinese Art” isimli 20 fotoğraflık bir albümü bulunuyor.

Red Hongyi

 

Adam Elkins

Columbus’lu fotoğrafçı Adam Elkins su birikintileri konusunda saplantılı. Öyle ki kendi kendini yetiştirerek çektiği mükemmel fotoğraflar Instagram’da oldukça popüler. Elkins fotoğraflarında derinliğe ve yansımalara önem veriyor.

Adam Elkins

 

Murad Ossman 

Rus fotoğrafçı Murad Osmann Intagram’da benzersiz bir fotoğraf kompozisyonu oluşturuyor. Dünyanın birçok farklı yerinde kız arkadaşı ile aynı pozda fotoğraf çeken Osmann, fotoğraflarındaki açı ve renklerle de beğeni kazanıyor.

Murad Ossman

 

Samantha Lee

Malezyalı iki çocuk annesi Samantha Lee çocuklarına yemek yedirebilmek için ilginç bir yöntem geliştirmiş. Eğlenceli yemek kompozisyonları oluşturan Lee, Instagram’da bu fotoğrafları paylaşarak kullanıcıların beğenisini topluyor.

Samantha Lee

 

Benny Winfield Jr.

Houston’lu Benny Winfield Jr. Instagram’da farklı yerlerde aynı pozla çekilmiş profil fotoğraflarını paylaşarak 99.000 takipçi kazandı. Instagram gibi fotoğraf paylaşım platformlarında farklı yerlerde verilmiş aynı poz fotoğraflar paylaşan kullanıcılar mutlaka görmüşsünüzdür.  Fakat Benny’nin diğerlerinden farkını albümüne bakara görebilirsiniz.

Benny Winfield Jr

 

Instagram güzel fotoğraf çekmek ve paylaşmak dışında yukarıdaki kullanıcılar gibi yaratıcı paylaşımlar yapmak için de kullanılabilir. Bunun için tek gereken samimiyet ve özgünlük. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google Glass Uygulaması ColorSnap İle Renkleri Eşleştirin Nissan Nismo Akıllı Saat →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.