WWF’ten Bağış Kampanyası: #EndangeredEmoji

WWF’ten Bağış Kampanyası: #EndangeredEmoji

WWF, nesli tehlikede olan hayvanları koruma çalışmalarına destek için emojilerin kullanıldığı bir bağış kampanyası başlattı.

The World Wide Fund For Nature (WWF), reklam ajansı Wieden + Kennedy London tarafından hazırlanan bir bağış kampanyasını hayata geçirdi. Twitter’da başlatılan #EndangeredEmoji kampanyası belirli emojilerin tweetlenmesi vasıtasıyla bağış toplamaya dayanıyor.

Kampanya kapsamında Android ve iOS işletim sistemli telefonlarda bulunan nesli tükenmekte olan 17 hayvan emojisi belirlendi ve bu emojiler WWF’in Twitter hesabından paylaşıldı. Kullanıcılar WWF’in Twitter hesabından belirlenmiş emojileri retweet ederek bağış yapabiliyor. Bağış tutarı olarak ise her bir emoji için 0.10 Euro belirlenmiş.

wwften emojili bağış kampanyası

Ay sonunda WWF, kullancılara tweetledikleri emojiler üzerinden yapacakları toplam bağışı gösteren bir link gönderecek. Kullanıcıların bağış yapmaları için bu linki onaylamaları gerekiyor. Ancak bu bir zorunluluk değil, yani kullanıcılar bağış yapmak istemezlerse linki onaylamayabiliyor.

 
Artık annelerimizin bile yoğun olarak kullandığı emojiler, WWF’in #EndangeredEmoji projesi ile ilk defa bir bağış kampanyasının parçası oldu. Kampanya nesli tükenmek üzere olan hayvanlar için Twitter kullanıcılarının desteklerini bekliyor.

Projeye destek olmak için WWF Twitter hesabını ya da #EndangeredEmoji web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Pepsi MAX Reklam Filmi: Drone Football Coca-Cola’dan Duygu Yüklü Bir Kampanya: Choose Happiness →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.