WWF Türkiye Snapchat Kampanyası: #SonSelfie

WWF Türkiye Snapchat Kampanyası: #SonSelfie

WWF Türkiye doğada nesli tükenme tehlikesi yaşayan hayvanlar için gerçekleştirdiği Snapchat kampanyası #SonSelfie ile kullanıcıları harekete geçmeye davet ediyor.

WWF Türkiye sosyal medyanın trendi selfie akımını ele alarak gerçekleştirdiği kampanya ile sosyal medyanın dikkatini nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan hayvanlara çekmeyi amaçlıyor. “Bunun onu göreceğin #SonSelfie olmasına izin verme!” sloganı ile başlatılan kampanya için Snapchat platformu tercih edildi.

WWF Türkiye ve 41? 29! tarafından hayata geçirilen projede Snapchat kullanıcılarına nesli tehlike altında olan hayvanların selfie fotoğrafları gönderiliyor ve platformun özelliği gereği bu mesajlar görüldükten sonra 10 saniye içinde siliniyor. Böylece kullanıcılar üzerinde büyük bir etki bırakan kampanyada, kullanıcıların Snapchat dışında sosyal medya üzerinden de #SonSelfie etiketi ile paylaşım yapması ile daha geniş kitlelere yayılıyor.

WWF Türkiye bu kampanya aracılığı ile özellikle gençleri kutup ayısı, vaşak, kaplan, boz ayı gibi nesli tehlike altında olan türlere yardım için harekete geçmeye davet ediyor.

wwf sosyal medya kampanya

wwf sonselfie

wwf snapchat kampanya

Snapchat üzerinden yürütülerek hızla diğer sosyal ağlara yayınlan #SonSelfie kampanyasına ve nesli tehlike altında olan hayvanlara destek için Snapchat uygulaması üzerinden wwf_turkiye hesabını takip edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Flat Logo Tasarımları Teknosa Alışveriş Sitesi Yenilendi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.