Wi-Fi Bağlantılı Çaydanlık: Chai-Fi

Wi-Fi Bağlantılı Çaydanlık: Chai-Fi

Uzun saatler boyunca çalışan beden işçilerinin molalarını, Wi-Fi bağlantısıyla keyifli hale getiren çaydanlık.

Hindistanlı çay markası Chakra Tea, beden işçilerinin çay içip işten biraz uzaklaşmak için verdiği kısa molaları daha keyifli hale getirebilmek için, Dentsu Webchutney’le birlikte “Chai-Fi” kampanyasını hazırladı. (Chai, Hint dilinde çay anlamına geliyor)

Dünyanın en kalabalık işçi nüfusuna sahip ikinci ülkesi Hindistan’daki işçiler, günde 16-17 saat çalışmak zorunda kalıyor.  Bu da onların, dinlenmeye ya da eğlenmeye vakit ayıramamasına sebep oluyor.

Hindistan’ın şehir merkezindeki işçilere dağıtılan Wi-Fi bağlantısı entegre edilmiş Chai-Fi çaydanlıklar, gücünü ocağın ısısından alıyor. Isı, elektriğe, elektrik ise Wi-Fi’a dönüşüyor. Chai-Fi, bu işçileri spora, haberlere, müziğe ve en önemlisi de ailelerine bağlıyor. Böylece, onları uzun çalışma saatlerinin verdiği yorgunluktan biraz olsun uzaklaştırıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yapılan Faul Sonrası Yuvarlanarak KFC’ye Giden Futbolcu Coca-Cola’nın Japonya’daki Şehirlerden İlham Alan Şişe Tasarımları →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.