Volkswagen Sosyal Test Sürüşü: #PoloTag

Volkswagen Sosyal Test Sürüşü: #PoloTag

Volkswagen, Polo’nun yeni model araçlarının tanıtımı için sosyal medya kullanıcılarını sıradışı bir test sürüşüne davet etti: #PoloTag

Dışarıdan diğer modellerle neredeyse aynı olan fakat içindeki değişiklikler ve yeniliklerle piyasaya sürülen Polo’nun yeni model araçları için Volkwagen alışılmadık bir test sürüşü projesini hayata geçirdi. Sosyal medyaya entegre olarak gerçekleştirilen #PoloTag projesinde, kullanıcılar Twitter üzerinden katılabilecekleri bir oyuna davet ediliyor.

Oyuna göre yeni model Polo’lar Güney Afrika’da 3 farklı şehirde Twitter’dan da takip edilebilecek şekilde dolaşıyor. Kullanıcılar araçları gördüğünde lokasyon ve #PoloTag hashtagi ile tweet atıyor. Araçlar doğru yerde görülmüşse tweetin sahibine ulaşılıyor ve ona bir test sürüşü imkanı veriliyor.

Test sürüşü bir başka kullanıcının aracı görerek tweet atmasına kadar devam ediyor ve her kullanıcının ismi ile dakikası sürüş boyunca aracın üzerindeki ekranda görülüyor. Sürüş sırasında Polo’ların nerede olduğuna dair ipuçları veriliyor ve araçlar online olarak takip edilebiliyor.

 
Kampanya sonunda %243 oranında artan test sürüşü ve sosyal medyada yapılan 27 milyondan fazla etkileşim projenin başarısını kanıtlıyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Instagram Fotoğraflarından İnteraktif Albüm: #HashtagMyAss Ülker Twitter Kampanyası: #MutluEtMutluOl →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.