Volkswagen Polowers Yarışması

Volkswagen Polowers Yarışması

Volkswagen Polo, gençler tarafından en çok arzulanan arabalardan birisi, bunun farkında olan Volkswagen Polowers Yarışması düzenledi! 

DDB İspanya , hedef kitle ile bağlılığı geliştirmek üzere, bir gün boyunca markanın Twitter’da “tt olması (trending topic)” için sosyal medyaya yönelik bir strateji geliştirdi.  Hareketin odak noktası;  VW Polo takipçilerine bir isim vermek için #Polowers hashtag’inin oluşturulmasıydı. Proje kapsamında Twitter’da 1. Polowers Yarışması’na katılım sağlayarak viral yayılımı artırdılar.

 

Sonuç olarak, başlangıçtan 8 saat sonra 150.000 tweet’ten daha fazlası elde edildi (her saniye başına 5 tweet). Top 10 trending topics’ten biri olmanın yanı sıra, Twitter’ın İspanya’daki toplam kullanıcısının %10’undan daha fazlasına ulaşabildiler. Ayrıca, sosyal medya yarışması bir rekora imza atarak www.volkswagen.es sitesindeki Polo sayfasına ciddi oranda ziyaretçi sağladı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← MINI Psychic Roadster Viral Reklamı Unilever Dijital Romantizm Artırılmış Gerçeklik Uygulaması →

Yazar Hakkında

Pelin Gülcan
Pelin Gülcan
ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği'nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Pelin, DijitalAjanslar.com'un içeriklerini koordine ediyor ve sosyal medya iletişimini sürdürüyor.