Viral Video Reklam Örnekleri

Viral Video Reklam Örnekleri
Pazarlamacılar için viral video reklamları yapmak oldukça zor. Genelde profesyonelce düşünülüyor ve başarısızlıkla karşılaşıyor. Oysa viral video reklam örnekleri incelendiğinde, önemli olanın küçük çabalar ve iletilen mesajla dikkat çekmek olduğunu görüyoruz. Viral pazarlama bazı zamanlar da tesadüfen de başarılı olabilir. Pazarlamacılar bu nedenle yaratıcı olma konusunda sıkıntı yaşayabiliyor. Her ne olursa olsun bir viral video oluşturacağınız zaman cevap bulmanız gereken bazı sorular var. Bu tarz videoların sizin firmanıza hitap ediyor mu? En iyi bilinen viral videolar bir reklam oluşturabilir mi ya da sadece insanların izleyip geçtiği videolar mıdır? Aşağıda başarılı viral video reklam örneklerini izleyebilirsiniz... 1. Evan Longoria’nın çıplak elle topu yakalaması (Gillette)
  Ünlü beyzbol oyuncusu Rays Evan Longoria o sırada röportaj verdiği bayan muhabiri hızla gelen bir toptan insanüstü bir refleksle ve eldivensiz bir şekilde topu tutarak koruyor. Videonun reklam olduğunu muhabirin mikrofonunda hiçbir logo bulunmamasından ve Youtube’a videonun yüklendiği hesabın Gillette isimli tıraş bıçağı markasına ait olmasından anlayabiliyoruz. 2. Times Meydanı’ndaki video-reklam alanlarının hack’lenmesi (Limitless)
  Bir adam elindeki iPhone ve basit bir elektronik düzenek ile Times Meydanı’ndaki video reklam ekranlarında kendi görüntüsünün çıkmasını sağlıyor. Bu videonun reklam olduğu videodaki insanlar nedeniyle anlaşılıyor. Thinkmodo isimli bir viral pazarlama şirketi bu videonun New York Times için çekildiğini itiraf ediyor. 3. Su üzerinde yürümek (Hi-Tec)
  Avustralyalı birkaç genç suyun üzerinde yürümek ile ilgili Sıvı Dağcılık dedikleri bir spor geliştiriyorlar. Videonun reklam olduğunun en büyük kanıtı böyle bir şeyin imkânsız olması. Ayakkabıların videoda ayrıntılı bir şekilde gösterilmesi ve videonun Hi-Tech tarafından Youtuba’a yüklenmesi de diğer kanıtlar. 4. Kevin Durant’ın taşınması (Nike)
  Kevin Durant filmlerini çok seven ve onu idolü olarak gören Mathias Murphy ismindeki genç; Durant taşınırken ve çöpleri atarken çektiği videoları internette yayınlıyor. Video’nun reklam olduğunu Nike’ın reklam ajansı Wieden+Kennedy daha sonra açıklıyor. 5. Bike Hero (Guitar Hero)
  Genç bir bisiklet kullanıcısı Guitar Hero’nun bir versiyonunu bisikletini kullanırken oynuyor.  Videonun reklam olduğunu  CDroga5 ajansı kabul ediyor. 6. Ceketli ilan-ı aşk (Witchery)
  Cekici bir Avusturalyalı kadın birkaç gün önce tanıştığı birinin giydiği ceketi unutması nedeniyle bir video yayınlıyor. Videoda düşünmekten vazgeçemediğini söylerken, ceketi de videoda gösteriyor. Bu aldatmacayı ise Sydney Morning Herald ortaya çıkarıyor. 7. Kelebek Saldırısı (Qualcomm)
  Qualcomm firması ayrıntı bir 1 Nisan şakası olarak kelebekler tarafından saldırıya uğramış birinin videosunu yayınlıyor. Videonun amacı ise firmanın kullandığı mirasol teknolojisinin reklamını yapmak. 8. Danimarka’da tek gecelik ilişki (VisitDenmark)
  Witchery viral reklamının temasına benzeyen videoda, Danimarkalı bir kadın tek gecelik ilişki sonrası dünyaya gelen oğlunun babasını arıyor. Bu videonun reklam olduğunu ise Danimarka’nın yerel gazetelerinden biri ortaya çıkarıyor. Markanız veya temsil ettiğiniz markalar için viral olarak yayılacak videolar yaratmak gibi bir amacınız varsa, Başarılı Viral Reklamlar Yaratmak İçin 4 İpucu başlıklı yazımıza göz atabilir ve reklamların nasıl virale dönüştüğüyle ilgili ön bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Haberler

Demet Evgar’ın Yepyeni Reklam Filmi Yayında!
Demet Evgar’ın Yepyeni Reklam Filmi Yayında!
Devamını Oku >
SuperFresh, Bir İlke İmza Attı  Reels’i Televizyona Taşıdı
SuperFresh, Bir İlke İmza Attı Reels’i Televizyona Taşıdı
Devamını Oku >
Yeni Audi R8 Pre-Roll Youtube Reklamı
Yeni Audi R8 Pre-Roll Youtube Reklamı
Devamını Oku >
Kediler İçin Ayrobik
Kediler İçin Ayrobik
Devamını Oku >
Şiddet Ve Sex Her Zaman Satar!
Şiddet Ve Sex Her Zaman Satar!
Devamını Oku >
NIVEA Stress Test İnteraktif Video Reklamı
NIVEA Stress Test İnteraktif Video Reklamı
Devamını Oku >
Red Bull Harlem Shake Video
Red Bull Harlem Shake Video
Devamını Oku >
Yeni İPad ve İPad Mini Reklamları
Yeni İPad ve İPad Mini Reklamları
Devamını Oku >