Twitter’ın Yeni Uygulaması “Twitter Engage” Yayınlandı!

Twitter’ın Yeni Uygulaması “Twitter Engage” Yayınlandı!

Twitter, kullanıcılara kitlelerini koruma ve izleme imkanı verecek yeni uygulaması Twitter Engage’i yayınladı.

Kitleler üzerinde önemli bir etkiye sahip ve popüler kişilere odaklanan yeni uygulama, aynı zamanda video eksenli olarak tanıtıldı. Aynı metinler gibi 140 birime sahip olan uygulamada, bundan sonra 140 saniyelik video paylaşımı yapabilecek. Twitter Engage, Twitter’da içerik oluşturan ünlülerin, sosyal medya fenomenlerinin ve popüler kişilerin takipçileriyle etkileşimini artırmak amacıyla kullanılacak.

Engage sayesinde kullanıcılar takip ettikleri popüler hesapların attıkları tweetleri de daha kolay takip edebilecek. Aynı zamanda Twitter’ı etkin kullanan isimler arasından seçilecek olanlar, doğrudan içerik yükleyip bundan gelir elde edebilecekler.

Üç temel sekmenin bulunduğu uygulama; “Top” sekmesinde kullanıcıların Twitter’daki en önemli etkileşimlerini öne çıkarılıyor, doğrulanmış kullanıcılardan, takipçilerinin en çok takip ettikleri hesaplardan veya en fazla etkileşim kurulan hesaplardan gelen mention’lar gösteriliyor. “Understand” yani “Anla” sekmesinde paylaşımlar için üst seviyeli istatistikler ve zamanla ne kadar etkileşimin elde edildiği gösteriliyor. “Posts” yani “Paylaşımlar” sekmesinde ise her bir paylaşım için performans rakamları görülüyor.

Twitter, Yeni Uygulaması “Twitter Engage”i Yayınladı!

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey; videonun artık sosyal medya paylaşımlarının merkezine yerleştiğini, her geçen gün video uygulamalarının popülerlik kazandığını ve bunun üzerine yatırım yapmayı seçtiklerini belirtti. Dorsey açıklamasında; “Twitter olarak; hem video geliştirenlerin ve Twitter’da etkili olan kişilerin kendilerine ait bir takipçi kitlesi oluşturdukları en iyi platform olmak; hem de bu kişilerin Twitter’da daha kolay para kazanmalarını sağlamak istiyoruz.” dedi.

AppStore’da yayınlanan uygulama, şimdilik sadece ABD’deki kullanıcılara hizmet veriyor. Twitter Engage ile ilgili detaylı bilgi için Twitter’ın ilgili açıklamasına göz atabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Instagram'ın Kullanıcı Sayısı 500 Milyonu Geçti! Snapchat, Real Life İle Dijital Yayıncılığa Hazırlanıyor →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.