Twitter’da Konum Bazlı Tweet Dönemi

Twitter’da Konum Bazlı Tweet Dönemi

Twitter’ın bir süre önce duyurduğu Foursquare işbirliği sonucu konum bazlı tweet dönemi başladı.

Twitter, Foursquare ile birlikte kullanıcılara artık tweet’lerine lokasyon ekleme imkanı veriyor. Bu uygulama ile birlikte kullanıcılar tweetlerinde konumlarını işaretlemenin yanı sıra, belirli bir lokasyondan yapılmış diğer paylaşımları da görebilecek.

Yenilik ile birlikte özellikle konser, konferans, fuar, spor karşılaşmaları ve benzeri etkinliklerde atılan tweetlere konum eklenmesiyle, belirli bir hashtag’e gerek kalmadan, ilgili etkinlikte olan kullanıcıların tweetlerine ulaşılabilecek. Restoran, stadyum, semt merkezi, miting alanı ve benzeri konumların da eklenebileceği bu yeni özelliğin toplumsal olaylarda da kullanılacağı düşünülüyor.

Twitter’da konum eklenerek yapılan paylaşımlar ise “Powered by Foursquare” etiketi ile görülecek.

Twitter Konum Bazlı Tweet

Twitter’ın arama ve keşfetme servisini daha etkin hale getirecek bu özellik, önümüzdeki günlerde tüm kullanıclara açılacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Monako’da Pantone Cafe Açıldı Bulurum.com, Yola Poligon Interactive İle Çıkma Kararı Aldı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.