Twitter’da 35.000 Karakterden Oluşan Tweet Atıldı

Twitter’da 35.000 Karakterden Oluşan Tweet Atıldı

Twitter’ın 280’e çıkan karakter sayısıyla yetinmeyen bir kullanıcı, 35.000 karakter uzunluğunda bir tweet attı.

Twitter’ın 280 karakterlik tweet’lere izin vermesi sizi etkiledi mi? Aşağıda bahsedeceğimiz kullanıcı, platformun adeta sınırlarını zorladı ve 35.000 karakter uzunluğunda bir tweet attı.

Hoşunuza gitsin ya da gitmesin, artık 2 kat karakter sayısıyla tweet yazabiliyoruz. Bunun çok uzun olduğunu, 140 karakterin yeterli geldiğini düşünüyorsanız olaya bir de bu açıdan bakın. 280 karakter limitini gölgede bırakan @Timrasett isimli Alman kullanıcı, rastgele harfler kullanarak 35.000 karakterden oluşan bir tweet paylaştı ve Twitter’ın 280 harften oluşan karakter sınırını atlatmayı başardı. @HackneyYT adlı kullanıcı ise 35.000 karakterlik tweet’i kendi sayfasında paylaştı.


4 Kasım’da paylaşılan upuzun tweet çabucak silinse ve her iki kullanıcı da Twitter’dan kısa süreli uzaklaştırma cezası alsa da ikili, platformun bazı kurallarının atlatılabileceğini herkese göstermiş oldu. Tabii ki internet aleminde olduğumuzu ve hiçbir şeyin tamamen silinmediğini unutmamamız gerekiyor. 35.000 karakter uzunluğundaki tweet’in orijinal hali, internet arşivinde saklanıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Formula 1 Logosu Yenilendi Mimari Donanımın Öncüsü Hafele'nin SEO Ajansı Sempeak oldu. →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.