Türkiye’yi Temsil Edecek Yeni Logo Belirlendi

Grafik Tasarım, Projeler 29 Eyl 2014
Türkiye’yi Temsil Edecek Yeni Logo Belirlendi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) geçtiğimiz gün Türkiye’de üretilen ürünlerde kullanacağı, Turkey Discover The Potential sloganlı yeni logoyu tanıttı.

Türkiye’de üretilen ürünlerde bundan sonra Made in Turkey yerine Turkey Discover the potential yazacak. Gücü Keşfet anlamına gelen bu slogan, geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen toplantıda tanıtıldı. Artık yeni tasarlanmış logo ve slogan, ihraç edilen mallarla birlikte yurt dışında ülkemizi temsil edecek.

Türk tarih ve kültüründen ilham alınarak seçildiği söylenen renkler turkuaz, altın sarısı ve mavi olarak belirlenmiş. İçerik için kullanılan bu renklerin kullanıldığı web sitesi de benzer bir tarzda tasarlanmış.

Logonun tanıtıldığı “Türkiye Markası” toplantısına Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada, “Bu tasarım ve ‘Gücü Keşfet’ sloganı yeni Türkiye’nin öz güveninin simgesidir, öz güveninin sloganıdır,” dedi.

Yeni logoyu tanıtımı için yapılan videoyu aşağıda görebilirsiniz:


Yeni logo tasarımı ve sloganla ilgili detaylı bilgilere web sitesinden ulaşabilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← THY'den Yeni Mobil Uygulama: Discover İstanbul Gerçek Zamanlı Pazarlama Örneği: Ülker Caramio →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.