Bu Kitabın Hikayesi Okuduğunuz Yere Göre Değişiyor: Trip Book Smiles

Bu Kitabın Hikayesi Okuduğunuz Yere Göre Değişiyor: Trip Book Smiles

Brezilya’nın Gol Havaalanı sadakat programı Smiles için yayınlanan e-kitap Trip Book Smiles, lokasyona göre değişen bir hikaye ile okuyucuları şaşırtıyor.

Bir kitabı okurken hikayelerin geçtiği yerleri bilmemiz, olayları hayal gücümüzle resmedebilmemizi kolaylaştıran bir etmen. Peki gittiğiniz yere göre hikayesi değişen bir kitap size ne düşündürürdü?

Smiles için yayınlanan e-kitap Trip Book Smiles, sanki bu sorunun cevabı olarak tasarlanmış. Reklam ajansı FCB Brazil tarafından hazırlanan bu e-kitap ile okuyucular gittikleri yere göre değişen bir hikaye okuyabiliyor. Brezilya’nın en popüler yazarlarından biri olan Marcelo Rubens Paiva tarafından kaleme alınan Trip Book Smiles, kırklı yaşlarında bir çiftin öyküsünü anlatıyor.

FCB tarafından geliştirilen jeo-lokalizasyon teknolojisi kitaba GPS bilgisi sağlanıyor. Böylece hikayenin geçtiği yerler, okuyucunun bulunduğu lokasyona göre değişiyor. Okuyucu sadece seyahatte değil; kitapta da kendini Paris, Roma, Buenos Aires, New York ya da Lizbon’da buluyor.

Proje, Smiles’ın 20. yılı dolayısıyla “365 Reasons to Smile” kampanyası kapsamında gerçekleştirildi. Jeo-lokalizasyon teknolojisi ile geliştirilmiş, GPS’li 100 kitap Smiles’ın seçkin müşterilerine gönderildi.

 
Trip Book Smiles iOS ve Android cihazlar için ücretsiz olarak indirebiliyor. Projenin web sitesini ise şuradan ziyaret edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Little Caesars Twitter Kampanyası: Bacon Timeline MINI‘den Arabası Bozulan Sürücüleri Hedefleyen Zeki Bir Kampanya! →

Yazar Hakkında

Dilek Kızılırmak
Dilek Kızılırmak
Kadir Has Üniversitesi, Reklamcılık Bölümü ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Dilek, dijital pazarlama konusunda kendini geliştiriyor ve Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.