TBWA\London Çarpıcı Bir Kampanya İle Ataksi Hastalığına Dikkat Çekiyor!

TBWA\London Çarpıcı Bir Kampanya İle Ataksi Hastalığına Dikkat Çekiyor!

TBWA\London, Ataxia İngiltere için hazırlanan çarpıcı bir kampanya ile kalıtımsal bir hastalık olan “ataksi”ye dikkat çekiyor.

Ataxia İngiltere, ataksi hastası bireyler ve hastalık hakkında toplumu bilinçlendirmeyi ve farkındalık yaratmayı amaçlayan bağış kampanyası başlattı. Dernek kampanya için TBWA\London ile bir araya geldi. Hazırlanan reklam filmi “Unfeeling” ataksinin hastaları nasıl etkilediğini oldukça başarılı bir şekilde yansıtıyor.

Kampanyanın reklam filminde, hastaların vücut ve zihinleri arasındaki bağlantısızlığı göstermek için bozma efektleri kullanılmış. TBWA\London, etkili görsel efektler ortaya çıkarmak için The Mill post-prodüksiyon firması ile çalışmış ve elde edilen başarılı 3D efektlerle kampanyayı bir üst seviyeye taşımış. Hastalığın tahrip edici etkilerini açıkça gösteren reklam filmi, ataksi hastası insanların nasıl hissettiğini aktararak, toplumu bağışa teşvik etmeyi amaçlıyor.

 
Reklam filmi, geçtiğimiz yıl hazırlanan basılı kampanyanın devamı olarak hazırlandı. Tasarımcı Paul Belford ve ünlü fotoğrafçı Rankin ile çalışılan basılı kampanyada ataksinin, hastaların hayatını nasıl etkilediği çarpıcı bir şekilde yansıtıldı. Rankin tarafından çekilen siyah beyaz fotoğraflar, Belford tarafından yeniden tasarlandı. Belford bir tarayıcı yardımıyla görsellerin görüntülerini bozdu ve aynı tekniği tipografiye de uyguladı. Çalışmanın sonucunda oldukça ustaca hazırlanmış kampanya görselleri ortaya çıktı.

tbwa ataxia kampanyası

Ataksi, 50 bin kişide 1 oranında görülen kalıtımsal bir hastalık. Görüldüğü kişide koordinasyon, görme, işitme, konuşma bozukluğu, kalp rahatsızlıkları, karbonhidrat intoleransı gibi belirtilerle ortaya çıkıyor. Birçok belirtiyle ortaya çıkan hastalık İngiltere’de 10 bin kişide görülüyor. Toplumun sadece %9’u hastalığı biliyor.

TBWA\London tarafından Ataxia İngiltere için hazırlanan kampanya, ataksi hastalarının yaşadığı sorunları başarılı bir şekilde anlatıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Coca-Cola’dan Duygu Yüklü Bir Kampanya: Choose Happiness Fenerbahçe Ülker İçin Virale Dönüşen Uğurlama →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.