Starbucks Twitter Kampanyası: Tweet A Coffee

Starbucks Twitter Kampanyası: Tweet A Coffee

Starbucks Twitter kampanyası Tweet a Coffee ile takipçilerine istedikleri kişiye kahve ısmarlama imkanı sağlıyor.

Bazen en etkili yöntem basit bir fikirden çıkar. Basit bir fikri değerlendiren Starbucks, takipçilerine tweet atarak kahve ısmarlama imkânı sağlıyor. Twitter ile anlaşan kahve devi, Twitter üzerinden açtığı @tweetacoffee hesabı ile takipçilerinin arkadaşlarına, ailelerine ya da herhangi birine kahve ısmarlamasına aracı oluyor.

Kahve ısmarlamak isteyen Twitter kullanıcısının Twitter hesabını kredi kartı hesabına senkronize etmesi gerekiyor. Ardından ısmarlamak istediği kişinin Twitter hesabını ve @tweetacoffee ekleyerek bir tweet atıyor. Böylece kullanıcı istediği kişiye 5 dolar değerinde bir Starbucks kuponu kazandırmış oluyor.

 
Starbucks bu uygulama ile Twitter kullanıcılarının takipçi ve arkadaşları ile ilişkisini başka bir boyuta taşıyarak online hediye anlayışına yeni bir bakış açısı kazandırıyor. Ayrıca bu kampanya ile  Twitter’ın offline ile online dünya arasında köprü oluşturması ve mobil kolaylık sağlaması da oldukça dikkat çekiyor.

Starbucks’ın tweet ile kahve ısmarlama kampanyası şimdilik sadece ABD’deki katılımcı mağazalarda uygulanıyor. Fakat Twitter dilerseniz Twitter üzerinden ABD’deki bir arkadaşınıza kahve ısmarlamanız mümkün.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Oreo'dan Yaratıcı Vine Videoları: Korku Hikayeleri Bosch Facebook Uygulaması: 5 Dakika Staj →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.