Sevgililer Günü Seyahat Raporu Turna.com’dan!

Ajans Haberleri, Haberler 26 Şub 2016
Sevgililer Günü Seyahat Raporu Turna.com’dan!

Yılın en ucuz uçak biletini ne zaman alacağınızı öğrendiğiniz Turna.com, bu yıl Sevgililer Günü için UNC Digital ile birlikte merak edilen bir rapor hazırladı.

2016 yılı Sevgililer Günü’nde aşıkların tercih ettiği şehirler, Avrupa, Asya ve Amerika’da tercih edilen ilk 5 şehir, kullanıcıların uçak bileti ve Sevgililer Günü seyahati arama oranları Turna.com’un yayınlandığı raporda listelendi.

Popüler destinasyonlara ait uçuş verilerinin işlendiği ve her gün anlık olarak süzüldüğü bir sisteme sahip Turna.com bu kez de Sevgililer için kolları sıvadı. Sevgililer 10-15 Şubat tarihleri arası Avrupa’da en çok Amsterdam, Londra, Belgrad, Viyana, Paris şehirlerine gitti; Asya’da Bangkok ve Amerika’da ise New York sevgililer günü için tercih edilen şehirlerin başında geldi.

Sevgililerin farklı bir Sevgililer Günü arayışları, 10 Ocak-14 Şubat 2016 tarihleri arası, hafta sonu tarihi odaklı uçak bileti arama oranlarında bir önceki 6 aya göre %216 artış göstererek başladı. Google’da ise “Sevgililer Günü Seyahati” arayanların oranı 14 Şubat’tan önceki 7 hafta süresince yaklaşık %131 artış gösterdi.

 
En ucuz uçak biletini ne zaman ve nereye alındı?

10-15 Şubat 2016 tarihleri arası uçuşlar incelendi ve görüldü ki Avrupa için en uygun fiyat 6 Ocak 2016 tarihinde 372 TL tutarıyla Belgrad bileti alan çiftlerin olmuş. Asya’ya giden çiftler ise en ucuz uçak biletini 16 Ocak tarihinde Kuala Lumpur seyahati için 850 TL’den almışlar, Amerika için en ucuz uçak bileti 25 Aralık’ta 1.332 TL’den satın alınan New York bileti olmuş.

Turna.com Sevgililer Günü Seyahat Raporu için UNC Digital tarafından hazırlanan videonun detaylarını, yayınlanan aşağıdaki infografikte de görebilirsiniz:

Sevgililer Günü Seyahat Raporu

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İntegral Menkul’un SEO Ajansı Webtures Oldu MasterCard Selfie İle Ödeme Dönemini Açıyor →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.