Sanal Instagram Ünlüsünün Hesabı, Bir Başka Sanal Ünlü Tarafından Hacklendi

Sanal Instagram Ünlüsünün Hesabı, Bir Başka Sanal Ünlü Tarafından Hacklendi

Instagram’ın ilk sanal influencer’ı Lil Miquela’nın hesabı, başka bir sanal ünlü tarafından kısa süreliğine hacklendi.

2018’e hoş geldiniz…

Ünlülerin Instagram hesaplarının hacklenmesi haberlerine aşinayız ancak, böylesi ilk kez yaşanıyor. Instagram’ın 19 yaşındaki yarı Brezilyalı yarı İspanyol ve Los Angeles’ta “yaşayan” ilk sanal influencer’ı Lil Miquela’nın (Miquela Souza) hesabı, diğer bir sanal influencer Bermuda tarafından hacklendi.


Gerçek hayatta var olmayan ve tamamen bir dijital tasarım olan Miquela, pahalı spor otomobillerden hoşlanan, arkadaşlarıyla birlikte ayna önünde selfie çekmeyi seven, moda çekimlerinde yer alan bir model görüntüsünde ve 1 milyon takipçiye sahip.

Salı günü yaşanan olayda Lil Miquela’nın yüzlerce fotoğrafı silindi ve diğer bir bilgisayar animasyonu karakter – Miquela’dan daha düşük çözünürlüklü, daha az takipçi sayısına sahip ve politik bir duruşu olan – Bermuda, hesaba kendi selfie’sini yükledi. Yaşanan durum ise yalnızca gerçek hayattaki ünlülerin arasında değil sanalların bile arasında kıskançlık olduğunu gösterdi.

Olay tatlıya bağlandı ve Bermuda, kendi Instagram hesabından Lil Miquela yan yana olduğu bir fotoğraf paylaştı. Bermuda, fotoğrafa platformda çok az sanal influencer olduğunu ve aralarındaki rekabeti bir kenara bırakarak birbirlerine destek olmaları gerektiğini söyleyen bir not da ekledi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Makyol, Dijital İletişim Ajansını belirledi Muse Creative Awards’tan Reklam5’e 9 Farklı Kategoride 9 Büyük Ödül! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.