Rusya’dan Yeni Nesil Reklam: Drone-Vertising

Rusya’dan Yeni Nesil Reklam: Drone-Vertising

Reklamcılık sektörünün ilgi gören yeni tanıtım yöntemi drone-vertising, Rusya’da Wokker için kullanıldı ve markanın satışlarını artırdı.

Reklamcılık sektörü günümüzde sürprizlerle dolu. Sektör çalışanlarının dahiyane fikirleri sayesinde yepyeni fikirler ortaya çıkıyor. Bu fikirlerden biri de Rusya’da ortaya çıktı.

Hungry Boys tarafından Wokker markası için hayata geçirilen drone-vertising büyük etki yarattı. İnsansız uçak anlamına gelen drone kullanılarak yapılan reklam, markanın satışlarını %40 oranda artırdı. Moskova’da ofis çalışanlarına hitaben yapılan reklamda çalışanlara bir yiyecek markası olan Wokker tanıtıldı. Plazada çalışan ve günün yoğunluğundan yemek yemeyi bile unutan hedef kitle, penceresinin önünde gezinen insansız uçaktan yapılan tanıtımla Wokker ürünleri sipariş etmeye teşvik edildi.

Reklam kampanyasının videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:


Drone-vertising ayrıca CocaCola tarafından bir sosyal sorumluluk projesinde de kullanıldı. #CokeDrones hashtagli proje Ogilvy & Mather Singapore ve Singopore Kindness Movement ortaklığında hazırlandı. “Happiness From the Skies” (Gökyüzünden Gelen Mutluluk) adı verilen proje ülkedeki göçmen işçilere dikkat çekmeyi amaçlıyordu. Üzerine notlar eklenmiş CocaCola şişeleri insansız uçaklar aracılığıyla çalışanlara ulaştı.

Projenin videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:


Yeni nesil reklam alternatifleri arasında göze çarpan drone-vertising daha çok ilgi göreceğe benziyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Volkswagen’den E-Golf Uygulaması: Charge Up Google Partners'tan Yaz Sonu Yarışması: Yazın Ruhu →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.