P&G’den Yeni Nesil Gençlik Hareketi: #BanaBak

P&G’den Yeni Nesil Gençlik Hareketi: #BanaBak

P&G Türkiye, yeni nesil gençlik hareketi #BanaBak ile gençleri kendileri gibi olmaya, oldukları gibi görünmeye davet ediyor.

P&G Türkiye, bir süredir sosyal medya üzerinden “Buzz Marketing” stratejisi ile duyurduğu #BanaBak projesinin lansmanını yaptı.

Sosyal medyada oldukça merak uyandıran #BanaBak hashtagi fenomenler dahil olmak üzere pek çok kullanıcı tarafından kullanılmış ve teaser videolarının yayınlanması Teen Wolf dizisinin yerli uyarlamasının yolda olduğu iddiası konuşulmuştu. Fakat P&G tarafından 9 Aralık’ta lansmanı yapılan #BanaBak projesinin yeni nesil bir gençlik hareketi olduğu açıklandı.

Youth Republic işbirliği ile hayata geçirilen projede Özge Özpirinççi, Tanem Sivar, Mehmet Turgut, ve Sinan Güler’in rol aldığı teaser filmlerini 3 gün içinde Youtube’da 400 binden fazla kullanıcı izledi. Ardından yayınlanan manifesto filmi ile gençlere, çok fazla çaba harcamadan, kendilerini oldukları gibi kabul ettirebilecekleri mesajı verildi. Manifesto filmi ise Youtube üzerinde şimdiden 500 bine yakın genç kullanıcıya ulaştı.

 
P&G’nin tüm güzellik ve kişisel bakım markaları ile birlikte yer aldığı #BanaBak platformu için bir web sitesi oluşturuldu ve videolar ile manifesto yayınlandı. Proje ayrıca açılan Twitter ve Instagram hesapları ile desteklendi.

Pazarlama stratejisinde sıradışı bir yol izleyen proje ile ilgili ayrıntılı bilgiye Bana Bak web sitesinden ulaşabilir ve sosyal medyada konuşulanları #BanaBak hashtagi üzerinden takip edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Albeni’den Instagram’da XOX Oyunu Saka Su Twitter Uygulaması: Su Hatırlatıcı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.