Pepsi Max’tan Drone Kullanım Örneği: Friend Finder

Gerilla Pazarlama, Projeler 21 Ağu 2015
Pepsi Max’tan Drone Kullanım Örneği: Friend Finder

Pepsi Max, festivallerde arkadaşlarını kaybedenler için bir drone hizmeti oluşturdu ve “Friend Finder” uygulaması ile hayata geçirdi.

Pazarlamada drone kullanan en yaratıcı markalardan biri Pepsi Max, Drone Football’un ardından yeni bir proje ile tüketicilerin karşısına çıktı. Abbott Mead Vickers BBDO imzalı projede marka, festival ve konser alanlarında arkadaşlarını kaybedenler için “arkadaş bulucu” bir drone hizmeti sundu.

Konser alanında arkadaşlarını kaybedenler  Pepsi Max’in Friend Finder isimli mobil uygulamasını indirdi ve yardım istedi. Ardından görevli drone’lar kullanıcının yanına yaklaşarak onu arkadaşının olduğu bölgeye yönlendirdi. LED ekranlarındaki ok işaretleri ve özel efektler sayesinde insanlarla iletişim kuran drone’lar gördükleri ilgi ile kısa zamanda festivalin yıldızı haline geldi.

 
Projede drone’lar ajans personeli tarafından kontrol edilmiş ve yönlendirilmiş olsa da, Pepsi Max bu teknolojinin hangi alanlarda kullanılabileceğini bir kez daha göstermiş oldu. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Evidea’dan Dijital Kampanya: Teslimat Savaşları Instagram’daki Sporcu Kadınlara Nike’tan Sürpriz →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.