Özbekistan’ın İlk Sanal Gerçeklik Uygulaması ve En Büyük Gayrimenkul Firmasının Sanal Gerçeklik Ajansı Nsocial!

Ajans Haberleri, Haberler 09 Oca 2020
Özbekistan’ın İlk Sanal Gerçeklik Uygulaması ve En Büyük Gayrimenkul Firmasının Sanal Gerçeklik Ajansı Nsocial!

Gayrimenkul sektörü Sanal Gerçeklik yani VR (Virtual Reality) teknolojisi için en ideal sektörlerin başında geliyor. Özbekistan’a ise, gayrimenkul sektörünün yükselen yıldızı denebilir.

Nsocial; Litvanya, Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Katar’daki global projelerine bir yenisini Özbekistan’da gerçekleştirdiği bir proje ile ekledi. Sanal Gerçeklik yani VR teknolojisini, yaratıcılık ve deneyimi ile buluşturan Nsocial, Özbekistan’ın ilk Sanal Gerçeklik projesini, ülkenin en büyük gayrimenkul firması Dreamcity Development ile hayata geçirdi.

360 derece video çekimi Nsocial projelerinin vazgeçilmezi. Bu sefer daha da ileri gittiler! 3D modelleme ve oyun motoru entegrasyonu ile 360° video çekimini entegre eden ajans Rusça, Özbekçe ve İngilizce olarak hem VR içerik hem de VR yazılımı geliştirdi.

Özbekistan’ın en prestijli gayrimenkul ve yapı bileşenleri fuarı olan UZBuilt19 fuarı için geliştirilen projenin amacı, henüz inşaatı bitmemiş ve 80 hektarlık dev bir arazide kurulacak olan yeni yaşam alanı Tashkent City’de inşa edilecek Boulevard projesindeki gayrimenkulleri Sanal Gerçeklik Gözlükleri ile potansiyel alıcılara deneyimletmek, hem yaşam alanını hem de potansiyel alıcıların seçtikleri daire tiplerini gezdirerek sanki yaşam alanı ve dairenin içerisinde gibi hissettirmekti.

Proje teknik açıdan 3 adımdan oluşuyordu. İlk adım, yaşam alanını yani henüz inşaatı bitmeyen Tashkent City’i hem havadan hem de kişileri yaşam alanının içerisinde yürüterek gezdirerek anlatmaktı. Bu, en zorlu olanıydı. Öncelikle realistik 3D modelleme ve oyun motoru entegrasyonu kullanarak, Tashkent City ve Boulevard projesi birebir olarak gerçeğine uygun olarak realistik olarak 360 derece modellendi.

Sonraki adım ise Özbekistan’a gidilerek örnek dairelerin 360 derece video çekiminin yapılmasıydı. 360 derece video çekimi Nsocial’ın deneyimli ekibi tarafından 1 günde tamamlandı ve hemen VR prodüksiyonuna geçildi. 3D modelleme ve animasyonlar ile 360 derece video çekimi entegre edildi. Rusça, Özbekçe ve İngilizce olarak infografikler, dublajlar ve seslendirmeler ile birlikte müzik hazırlandı.

En son adım ise dil seçeneklerine göre offline VR yazılımı geliştirmekti. Bu yazılım ile 360 derece videolar, internet bağlantısı gerektirmeden, VR Gözlüklerinin içerisindeki kütüphaneden 5.2K çözünürlük ile potansiyel alıcılara deneyimletilecekti. İnternet bağlantısı olmaması en önemli kısım, çünkü bağlantı kötü olduğunda video çözünürlüğü çok düşebilirdi ya da en kötü senaryo ile internet kesildiğinde deneyim de sıfırlanabilirdi.

Projenin sonuçları ise videoda görebileceğiniz üzere muazzam! UZbuilt19 fuarında 16.000 kişi tarafından deneyimlenen Özbekistan’ın ilk VR yani Sanal Gerçeklik Uygulaması, gayrimenkul pazarlaması ve gayrimenkul sektörü için de yenilikçi bir uygulama olarak yerini aldı.

Fuar sonrasında ise 360 derece video ve VR projesi; Boulevard projesinin satış ofisinde, sosyal medya ve web sitesinde yerini aldı. Proje aynı zamanda UZbuilt yönetimi tarafından en inovatif stand ve en iyi tasarlanmış stand ödülüne de layık görüldü.

Projelerinizi, sanal gerçeklik teknolojisi ile potansiyel müşterilerinize deneyimletmek ve ön talep toplamak isterseniz ya da sosyal medya sayfalarınızda / web sitenizde yayınlayarak dünya üzerinde potansiyel yatırımcılarınıza deneyimsel eriştirmek isterseniz VR Ajansı Nsocial ile iletişime geçebilirsiniz. Sanal Gerçeklik ile Gayrimenkul sektörü pazarlama projeleriniz için globalde deneyimli Sanal Gerçeklik Ajansı Nsocial size bir e-mail kadar yakın!

Ziyaret etmek için www.nsocialtr.com ‘u tıklayabilirsiniz!

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sabiha Gökçen Havalimanı İletişim Ajansını Seçti! Google ve Nsocial, Arama Sonuçlarını Artırılmış Gerçeklik (AR) ile Deneyimletiyor! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.