Google ve Nsocial, Arama Sonuçlarını Artırılmış Gerçeklik (AR) ile Deneyimletiyor!

Ajans Haberleri, Haberler 08 Oca 2020
Google ve Nsocial, Arama Sonuçlarını Artırılmış Gerçeklik (AR) ile Deneyimletiyor!

Google I / O, Google Arama’da Google Lens ve artırılmış gerçeklik (AR / Augmented Reality) ile deneyimleten özellikleri duyurdu. Bu harika özellik ile AR uygulamalarına ihtiyacınız yok.

Zenginleştirilmiş ve deneyim yaşatan gerçekliği, akıllı cihazlarınıza herhangi bir Artırılmış Gerçeklik (AR / Augmented Reality) uygulamasını indirmeden, yalnızca IOS işletim sistemi kullanan akıllı cihazınız için ARkit’i ve Android işletim sistemi kullanan akıllı cihazınız için ARcore’u destekleyen kamerasını kullanarak deneyimleyebileceğiniz anlamına gelir! Reklam veren markalar için yeni bir çağın başladığını rahatça söyleyebiliriz.

Bir akıllı telefon kullanarak, arama sonuçlarını listeleyen kullanıcılar bir 3D modeli görebilir ve telefonlarının kameraları / yüzey bulucuları ile fiziksel alanlarına yerleştirebilirler. Yeni AR özellikleri, kullanıcıların 3D nesneleri görüntülemesine ve bunlarla etkileşime girmesine olanak tanıyan arama sonuçlarında kullanıma sunulacaktır. Ve bu özellikler, bilgileri ve içeriği kişinin fiziksel çevresine yerleştirmek için kamera, bilgisayar görüşü ve AR (Augmented Reality / Artırılmış Gerçeklik) birleşimini kullanır.

Google aramadaki bir arama teriminden AR deneyimine kolayca geçebileceğiniz göz önüne alındığında dikkat çekici ve oldukça havalıdır. Arama kelimenizde sonucunuzu ekranınızda bir 3D nesne olarak inceleyebilir veya kamera akışına bindirerek nesneyi gerçek dünyada “görmenizi” daha doğrusu deneyimlemenizi sağlayabilirsiniz. Örneğin; alışveriş sonuçlarına bakıyorsanız, mevcut gardırobunuzla bir parça giysiyi ön izleyebilirsiniz.

Bir akıllı telefon kullanarak, arama sonuçlarını listeleyen kullanıcılar bir 3D modeli görebilir ve telefonlarının kameraları ile fiziksel alanlarına yerleştirebilirler.

Örneğin, perakendeci Wayfair, alışveriş yapanların mobilyaların evlerinde nasıl görüneceğini görmelerini sağlamak için uygulamasında AR kullanıyor.

Nsocial da hızlı bir işlem yaptı! Google’da vahşi hayvanlar arattı ve onları özel olarak tasarladıkları 3D modelleri kullanarak ofislerinin ortasına misafir etti! Google’da bir anahtar kelimeyi nasıl arayabileceğinizi gösteren bu keyifli örneği izleyebilir ve 3D ve AR’de görüntüleme seçeneği elde edebilirsiniz! Nsocial bu hizmeti Zenginleştirilmiş Deneysel Pazarlamanın en hızlı bileşeni olarak adlandırıyor!

Ürününüzü Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisini kullanarak göstermek istiyorsanız, Nsocial’ın web sitesini ziyaret ederek kendini Zenginleştirilmiş Deneysel Pazarlama Teknolojileri Ajansı olarak yönlendiren üst düzey Artırılmış Gerçeklik (VR) ve Sanal Gerçeklik Ajansı (VR) Nsocial’a bir e-posta bırakın!

/center>
Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Özbekistan’ın İlk Sanal Gerçeklik Uygulaması ve En Büyük Gayrimenkul Firmasının Sanal Gerçeklik Ajansı Nsocial! Diverseffect İle Cadem 2.Yılda Da Birlikte! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.