Noel Baba Orta Yaş Krizi Geçiyor Ve Yeni Birine Dönüşüyor!

Noel Baba Orta Yaş Krizi Geçiyor Ve Yeni Birine Dönüşüyor!

Audi, Noel Baba’yı yendiden yorumlayarak bugünün dünyasına uygun fit ve sportif yeni bir imaja bürüyor. Reklam filminde orta yaş krizine giren Noel Baba, Audi RS5 coupe model spor arabaya sığabilmek için diyet ve sıkı antreman yapıyor ve modern bir görünüme kavuşuyor.

Batı dünyasında Santa Claus adıyla da anılan Noel Baba, göbekli ve uzun beyaz sakalları olan yaşlı bir adam olarak tasvir edilir. Santa’nın tüm sene Kuzey Kutbunda cüceler ile birlikte oyuncak yaparak yaşadığına ve Noel zamanı uslu çocuklara, bu oyuncakları dağıttığına inanılmaktadır.

1930’lu yıllardan itibaren Coca Cola reklamlarında Noel Baba figürünün kullanılması, Noel Baba’nın dünya çapında popüler olmasını sağladı. Bu reklamlarda Noel Baba, D’Arcy Advertising Agency isimli reklam ajansı aracılığıyla sanatçı Haddon Sundblom’ un yeniden yorumladığı haliyle kullanılır. Sundblom’ un tasarladığı Noel Baba figürü orijinal hikâyesinden farklılaştırılarak daha sevimli, tombul, pembe yanaklı ve neşeli olarak halka sunuldu.

Noel Baba’nın bu imajı dünya genelinde çok sempati topladı ve uzun yıllarca çok sevildi. Ancak bir süredir, Noel Baba gibi bir rol modelin şişman olmasının, çocukları olumsuz yönde etkileyebileceği yönde tartışmalar vardı. Tüm bu tartışmalardan sonra Audi, Noel Baba’ya yeni bir başlangıç yaptırmak istemiş olmalı ki, Audi’nin yeni reklam filminde Noel Baba modern dünyaya uyum sağlayacak biçimde değişiyor.

Noel Baba, Audi’nin yeni reklamında, Noel arifesinde hediye bıraktığı bir evin salonunda kurabiye atıştırırken bir arabanın eve yaklaştığını görür. Eve yaklaşan spor arabadan ve sürücü koltuğundaki fit adamın etkisiyle o anki kilosunda bu spor arabaya sığamayacağını fark eder. Bu durum Noel Baba’nın orta yaş krizine girmesine ve hayatında yeni kararlar almasına neden olur.

Kuzey Kutbuna döndükten sonra, kilo vermek için başlangıçta zor ve yorucu gelen spor egzersizlerine ve diyete başlıyor. Zamanla egzersizlere alışan Noel Baba, elfler ile boks yapıyor, ip atlıyor, mekik çekiyor ve hatta kurabiye yerine brokoli yemeyi tercih ediyor. İstediği görünüme kovuşan Santa, sakalını bile keserek tamamen modern bir görünüme bürünüyor.

Reklam filmi boyunca Noel Anne’nin, Santa’yı desteklediği gözden kaçmamaktadır. Reklam filminin sonunda ise Noel Anne, Noel Baba’ya tüm çalışmalarının ödülü olarak ren geyiklerinin çektiği kırmızı RS5 coupe hediye eder.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← DİDİ’DEN EN UZUN GECEYE, EN UZUN HİKAYE Koru Sigorta’nın Yeni Web Sitesini Görmelisiniz! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.