Nissan Nismo Akıllı Saat

Nissan Nismo Akıllı Saat
Nissan Nismo Akıllı Saat, otomobilinizin ortalama hız ve yakıt verilerinin yanı sıra sizin biyometrik verilerinizi de hesaplayarak performans ölçümü yapıyor. Giyilebilir teknoloji alanında çalışmalar yapan sadece tüketici elektroniği şirketleri ya da grafik işlemci üreticileri değil. Popüler otomobil markası Nissan da araç ve sürücü arasındaki iletişimi sağlamak için geliştirdiği akıllı saat ile bu rekabete katıldı. Nissan Nismo Watch olarak adlandırılan saatin Frankfurt Motor Gösterileri’nde tanıtılmasıyla Nissan da giyilebilir teknoloji dünyasında adım atmış oldu. Nissan’ın hedef kitlesi şimdilik Nissan Nismo araçlarını kullanan sürücüler. Nismo serisi Nissan’ın motor sporları ve performans araçlarından, yani yarış otomobillerinden oluşuyor. Dolayısıyla Nissan çok özel bir kitleye odaklanmış diyebiliriz. Nissan Nismo Watch’ın özellikleri de bu nedenle standart akıllı saatlerden farklı olarak telefondan çok otomobile bağlı. İşte Nissan Nismo akıllı saatin yapabilecekleri:
  • Bir akıllı telefon uygulaması kullanarak Bluetooth aracılığı ile kolayca araca bağlanabiliyor.
  • Hareket sırasında seyir sistemleri ve performans verilerine erişim sağlayabiliyor.
  • Kalp hızı gibi biyometrik veriler ekranında görüntülenebiliyor.
  • Ortalama hız ve yakıt tüketimi verilerini göstererek aracın verimliliğini takip etmeye olanak sağlıyor.
  • Nissan’dan otomobile özel mesajlar alıyor.
Nissan’ın açıklamasına göre bu akıllı saat aynı zamanda kullanıcının Twitter, Facebook, Pinterest ve Instagramgibi sosyal medya hesaplarındaki performansını Social Speed (Sosyal Hız) yazılımı ile takip edebiliyor.
  Nissan’ın teknolojik ürünler üzerinde çalışılması için kurduğu Nismo Lab’ın odaklanacağı konuların EKG, EEG ve cilt sıcaklık sensörleri gibi sporcuların biyometrik verilerini belirleyecek ve depolayacak teknolojiler olduğu biliniyor. Nismo Lab tarafından geliştirilen Nismo akıllı saat, bu anlamda atılmış ilk adım olarak görülebilir. Zira bir yarış sırasında sürücünün otomobilinde olup bitenleri bilmesi, kalp hızı ve sıcaklık gibi verileri elde etmesi ve sürücü ile araç arasında iletişim kurması bu teknolojiyi önemli kılıyor. İki buton ile kullanılabilen ve pil ömrü normal kullanımda 7 günü bulan Nissan Nismo akıllı saat; beyaz, siyah ve kırmızı seçenekleri ile kullanıcılara sunuldu.
Etiketler:

İlgili Haberler

Nissan Yeni Dijital Ajansı Olarak Poligon Interactive’i Seçti
Ajans Haberleri menu icon
13 Mar 17
Nissan Yeni Dijital Ajansı Olarak Poligon Interactive’i Seçti
Devamını Oku >
Nissan’dan Yoga Dersleri: Micra Hareketler
Nissan’dan Yoga Dersleri: Micra Hareketler
Devamını Oku >
Nissan Ev Arama Sitesi & Test Sürüşü Banner Kampanyası
Web siteleri menu icon
27 Ara 12
Nissan Ev Arama Sitesi & Test Sürüşü Banner Kampanyası
Devamını Oku >