Mobil Uyumlu E-Posta Tasarım Örnekleri

Mobil Uyumlu E-Posta Tasarım Örnekleri

Mobil internet kullanımının artması ile birlikte daha fazla marka da mobil üzerinden tanıtım çalışmalarına başladı. Bu çalışmalardan biri de mobil e-posta pazarlama.

Araştırmalara göre son yılın başından bu yana masaüstü bilgisayar dışındaki cihazlardan e-posta görüntüleme %47 oranında rekor bir artış yaşarken; yıl sonuna kadar da bu oranın %50’ye çıkacağı öngörülüyor. Bunun sonucu olarak ise her geçen gün daha fazla marka web siteleri, uygulamalar, kampanya ve e-postalarını diğer cihazlara da uygun olacak şekilde düzenliyor.

Constant Contact tarafından yapılan anket, mobil kullanıcıların %75’inin mobil cihazlarda görüntüleyemediği e-postayı sildiğini gösteriyor. Dolayısıyla responsive web tasarımların ardından firmaların yöneldiği bir diğer konu olan mobil uyumlu e-posta tasarımları oluyor.

Mobil e-postalarda ise kısa içerikler ve daha az “call to action” kullanımı, yoğun ve karışık mesajlara göre daha etkili. Bu nedenle markanın mesajı okutması ve bunun için de hedef kitlenin tercihlerini göz önünde bulundurması gerekiyor.

Aşağıda e-posta pazarlama stratejilerini mobil alana taşıyan bazı markaların mobil uyumlu e-posta tasarım örneklerini inceleyebilirsiniz.


Domino’s
dominos mobil e-posta

Asos
asos mobil e-posta

Expedia Cruise Ships
expedia mobil e-posta

Expedia
expedia mobil uyumlu e-posta

Expedia mobil görünümde uygulamasının linkini de kullanıcı ile paylaşıyor. Böylece firma e-postanın okunmasını değil; potansiyel müşterileri abone etmeyi hedeflemiş oluyor.

expedia mobil uyumlu e-mail


Harver Norman
harvey norman mobil e-posta

Joy The Store
joy mobil e-posta

Map My Run
mapmyrun mobil e-posta

Mr Porter
mrporter mobil e-posta

Mulberry
mulberry mobil uyumlu e-posta

Playstation
ps mobil uyumlu e-posta

Akıllı telefon kullanıcılarının telefon üzerinden internet kullanması nedeniyle e-posta pazarlaması yapan markalar için mobil uyumlu e-posta tasarımlarına geçiş önemli bir hale geldi. E-posta tasarımlarında önemli olan konu, tasarımın marka mesajını hedef kitleye iletebiliyor olması olarak görülüyor.

Mobil uyumlu web tasarım kapsamında, mobil uyumlu web sitesi ve benzeri örnekleri incelemek isterseniz aşağıdaki yazılarımıza da bir göz atabilirsiniz: 

25 Mobil Uyumlu Web Sitesi Örneği
Mobil Uyumlu Siteler – 6 Büyük Marka Örneği

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Pegasus’la İstikamet Yurtdışı Kampanyası MINI Anormal Sosyal Medya Kampanyası →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.