Mini’den Yayalar İçin Kestirme Yol Billboardları

Mini’den Yayalar İçin Kestirme Yol Billboardları

Mini, gerçek zamanlı trafik bilgisi özelliğini öne çıkarmak için Berlin sokaklarını şehir merkezine ulaştıran kestirme yol billboardları yerleştirdi. 

Trafik sıkışıklığı, her gün hem otomobil sürücülerinin hem de toplu taşıma araçları kullananların saatlerinin yolda geçmesine sebep oluyor. Mini sürücüleri ise gerçek zamanlı trafik bilgisi trafiğin en yoğun olduğu saatlerde bile en kısa yoldan evlerine dönebiliyor.

Mini Almanya’yla bir araya gelen Serviceplan, gerçek zamanlı trafik bilgisiyle kestirme yollardan ulaşımın yararlarını Berlin’deki yayalara anlatabilmek için “Shortcut Billboards” kampanyasını hazırladı.

Merdivenler ve kapılar kullanılarak hazırlanan billboardlar, yayaların en kısa yoldan şehir merkezine ulaşmasını, normalde yürüyerek 12 ve 15 dakika süren yolu 3 dakikada, 5 dakika süren bir yolu ise yalnızca 30 saniyede gidebilmelerini sağlıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kitapların Başrolü Hiçbir Zaman Aynı Olmaz 50 Yılda Değişen Çok Şey Olsa da Big Mac Hiç Değişmedi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.